Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Festival extrémní muziky se kvůli restrikcím opět o rok odkládá

15. 4. 2021

page.Name
Další velká tradiční akce spojená s Trutnovem letos nebude. Po zrušení květnových Dračích slavností si lidé mohou z diářů vymazat také červencový hudební festival Obscene Extreme. Pořadetelé dnes oznámili, že mezinárodní přehlídku nejtvrdší, nejrychlejší a nejbrutálnější muziky přesouvají na příští rok.

„Celosvětová situace kolem covid-19 se nelepší a chaos kolem restrikcí v Česku je naprosto šílený. V této chvíli vůbec netušíme, co bude za týden, natož v létě, takže jsme se rozhodli opět přesunout Obscene Extreme,“ prohlásil hlavní pořadatel Miroslav „Čurby“ Urbanec, který festival založil v roce 1999.

Dvaadvacátý ročník tak proběhne až 13. až 17. července 2022. „Toto rozhodnutí se nám nedělá lehce, ale čistá frustrace z toho, že fanouškům nemůžeme slíbit vůbec nic, a která nás neuvěřitelně drtí, nás vede k tomu, abychom festival o rok přesunuli a společně doufali, že příští rok opravdu proběhne tak, jak má. Bez jakýchkoliv omezení,“ přiznal Čurby.

Všechny vstupenky i vouchery zůstávají v platnosti, stejně jako před rokem. „Refundace vstupenek obnáší další poplatky, které jdou bankám, a proto pokud můžete, prosíme vás, o ponechání si vstupenky na příští rok. Pomáháte tak nejen přežít svému festivalu, ale i kultuře napříč jejími sektory. Vážíme si toho, že nás podporujete, ať už právě ponecháním vstupenky nebo zakoupením OEF merche. Děkujeme!“ vzkázal Čurby hudebním fanouškům.

Pokud si vstupenku nebo vouchery fanoušci nechat nemůžou a chtějí je vrátit, můžou napsat na email aneta@obsceneextreme.cz. „Pošlete jméno, email, variabilní symbol a číslo vašeho účtu. Ozveme se vám co nejdříve a situaci vyřešíme. Refundace vstupenek bude možná do 30. června,“ dodal Čurby.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek