Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Hindrákové vychází nový román z afrického prostředí Bouře nad savanou

14. 5. 2021

page.Name
Další dobrodružný román z afrického prostředí, který je plný napětí, tragických ale i milých situací. Tak se dá stručně charakterizovat kniha, která v těchto dnech vychází Haně Hindrákové. Spisovatelka, která pochází z Trutnova, ji nazvala Bouře nad savanou.

Vypráví příběh Novinářky Nory, která se při záchraně keňského chlapce dostane na stopu vraždící sekty Mungiki. Její činnost však nezůstane bez povšimnutí a Nora brzy nachází výhružné vzkazy. „Společně s kolegou Paolem se přesto vydává neohroženě po stopách keňských zločinců a riskuje vše pro ty, o nichž netuší, jestli jsou ještě naživu,“ naznačuje autorka.

Knihu podpořily i známé české herečky, které román četly jako jedny z prvních ještě ve formě rukopisu. „Přečteno jedním dechem. V knize najdete vše: drama, tragédii i romanci. Bravo!“ tvrdí Eva Hrušková.

„Kniha mě opravdu uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji za jeden den. Prožijete napínavé chvíle plné nečekaných zvratů, strachu, hrůzy, odvahy i lásky. Děkuji za opravdu nezapomenutelný den v Africe,“ přidává se herečka Veronika Khek Kubařová.

„Miluji čas strávený s knihou. Čas, kdy nás pohltí příběh a my na ty své menší i větší bouře nahlížíme klidně. Anebo zjistíme, že mezitím odezněly, hřmí už jen v dálce a nám se dobře dýchá. Hančiny knihy tohle umí. I takhle,“ říká herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Kladné hodnocení i doporučení získala kniha i od Jany Pavlové z Literárních novin a od šéfredaktorky Klubu knihomolů Aleny Badinové.

Knihu si můžete koupit na webových stránkách Africké příběhy, kde jako bonus získáte elegantně zabalený sáček keňského černého čaje. „Při čtení knihy vám navodí tu správnou africkou atmosféru. Pokud budete mít zájem, knihu ráda podepíšu nebo do ní napíšu osobní věnování,“ dodává Hana Hindráková.

(pac, tz-ova)
pavel@trutnovinky.cz