Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Změna! Obscene Extreme na Bojišti bude, ale v menším provedení

21. 5. 2021

page.Name
Ještě před měsícem byla covidová situace tak špatná, že červencový Obscene Extreme Festival pořadatel radši přesunul na příští rok. Nyní už se aspoň trochu vyjasňují podmínky pro pořádání venkovních akcí. Na Bojišti se tak může konat aspoň menší verze mezinárodně proslulé hudební přehlídky.

V polovině dubna oznámil hlavní pořadatel festivalu nejtvrdší, nejrychlejší a nejbrutálnější muziky odložení akce na příští rok. Důvodem byl chaos kolem restrikcí v Česku. „V této chvíli vůbec netušíme, co bude za týden, natož v létě, takže jsme se rozhodli opět přesunout Obscene Extreme,“ prohlásil Miroslav „Čurby“ Urbanec, který festival založil v roce 1999.

Za pět týdnů se ale letní vyhlídky částečně zlepšily. Při dalším ústupu pandemie budou některé akce (i když s omezeními) zřejmě povolené. „Čurby“ se možnosti uspořádat aspoň „něco“ chytil. Připravuje festival v původním termínu 16. až 18. července.

„Zatím máme plán, o kterém budeme diskutovat. V pátek dvacet kapel, v sobotu dvacet kapel a neděle jako závěrečná jízda s deseti až patnácti kapelami a koncem někdy kolem jedenácté večer,“ naznačil.

Běžně se festivalu účastní asi sedmdesát kapel a zhruba pět tisíc fanoušků. Nyní by se počty lidí v hledišti musely výrazně snížit. „V plánu máme připravit festival pro zhruba tisíc fanatiků. Chceme udělat festival bezpečný v rámci možností, které tohle léto budou platit,“ oznámil Urbanec.

I přes omezení chce zajistit co nejlepší program. Počítá například s festivalovými stálicemi, ale také s kapelami, které zatím v Trutnově nedostaly tolik prostoru. „Zatím jsme pro ně marně hledali místo. Teď přišla jejich chvíle! Pravděpodobně půjde o sestavu ze zemí, odkud se k nám dá dojet po vlastní ose, autem,“ upřesnil.

Na červencovou, rozsahem menší akci nebudou platit vstupenky zakoupené na původní, plnohodnotný festival. „Prosíme, vydržte a tyto vstupenky si ponechte pro Obscene Extreme Festival 2022. Vstupenky na tento ročník začneme prodávat po ohlášení prvních kapel na našich webových stránkách,“ dodal hlavní organizátor Miroslav Urbanec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek