Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Charitativní Webrovkafest vynesl dětem přes 59 tisíc

18. 11. 2021

page.Name
Rekordní výtěžek 59 307 korun oznámili organizátoři charitativního festivalu Webrovkafest, který se uskutečnil před pár dny na Klučance v Dědově. Peníze věnují na podporu dětí z dětských domovů.

K mimořádně vysoké sumě peněz pomohla kromě částky získané ze vstupného také festivalová novinka - dražba fotek a obrazů. „Všechna díla věnovaná autory se prodala a do finálního výtěžku přinesla osmnáct tisíc korun,“ uvedl Vojta Lábus z pořádajícího spolku Trutnovská alternativní scéna.

Oproti předchozím ročníkům byla sice návštěvnost letošního Webrovkafestu menší, ale na atmosféře a výkonech hudebníků to nebylo nikterak patrné. „Každý hrál od srdce, a jak nejlépe dovedl. Fenomenálním a nezapomenutelným zážitkem byly koncerty Pat Fulgoni Blues Experience a Našrot. Všichni návštěvníci se k sobě chovali přátelsky a nenastal jediný problém. Vzájemná ohleduplnost byla až dojemná,“ sdělil Lábus.

Díky výtěžku si děti z dětských domovů užijí svátky u vánočního stromečku na Klučance. „A nejen to. Čeká je zážitkový pobyt o vánočních, jarních a letních prázdninách,“ upřesnil Lábus.

Festival se třináct let konal na chatě Webrovka v Trutnově, od roku 2015 se přesunul na Klučanku.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Máya