Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Jsme zpět! Žáci a učitelé umělecké školy vyprodali Uffo

15. 11. 2021

Jsme zpět! Žáci a učitelé umělecké školy vyprodali Uffo 49 snímků
Seriálový Cirkus Humberto, muzikálová My Fair Lady, anebo mix hitů Michaela Jacksona. To jsou tři namátkou vybrané skladby z dvaceti, které zazněly v Uffu při pátečním koncertu trutnovské Základní umělecké školy.

Žáci a učitelé připravili pro publikum pestrou hudební směs. Ke klasice jako jsou například Bachovo Preludium F dur nebo Händelova La Réjouissance přidali úryvek z proslulé Nedbalovy operety Polská krev, Píseň samotářky z muzikálu Bídníci, skladbu Hádej z filmové pohádky Dvanáct měsíčků, Rolling in the Deep od britské zpěvačky Adele a řadu dalších výjimečných písní či skladeb.

Interpreti sklidili ovace zaplněného hlediště. I když vystoupit před vyprodaným Uffem pro mnohé z nich nebylo po covidové pauze úplně jednoduché. „Děti za poslední dva roky nekoncertovaly. Tohle byl pro ně po dlouhé době první živý koncert a navíc před tak početným publikem,“ upozornila Michaela Fiedlerová, zakladatelka orchestru Musica Candida.

Původně měl přitom koncert vypadat trochu jinak. Vystupovat měla jen Musica Candida s jednou nejmenovanou populární hvězdou. „Tím jsme chtěli navázat na koncert s Jamesem Harriesem z roku 2016. Kvůli pandemii a neustálým přesunům termínů z toho sešlo,“ vysvětlila Fiedlerová.

Hudební večer v Uffu se tak podobal spíš tradičním výročním koncertům základní umělecké školy. Účinkovali v něm ale nejen žáci, ale i absolventi a učitelé. Takže věkové rozpětí muzikantů bylo od osmi do šedesáti let. „Nebyl to typický výroční koncert, ale spíš jakési ohlédnutí za distanční výukou,“ upřesnila Fiedlerová.

Učení na dálku přes počítače zasáhlo i hudební výuku. „Pro děti to bylo těžké, pro kantory to byla výzva,“ přiznala Fiedlerová. Nezbylo ale nic jiného, než se neobvyklé situaci přizpůsobit. Například natáčení videí se stalo novou, ale nakonec poměrně vítanou součástí. „Žáci se natočili, měli možnost se hned poslechnout a zjistit, jestli znějí tak dobře, jak si mysleli,“ řekla Fiedlerová.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek