Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Snow Film Fest láká do Uffa nejen na unikátní sjezd K2 na lyžích

29. 11. 2021

Snow Film Fest láká do Uffa nejen na unikátní sjezd K2 na lyžích 0 snímků
Nejlepší světové zimní filmy míří v rámci filmového festivalu Snow Film Festu do Trutnova. Zajít se podívat na celovečerní pásmo filmů můžete do Uffa již tento týden ve čtvrtek. Začátek je v 17 hodin. „Snow Film Fest je festival, který se odvíjí kolem sněhu a zimy a zajímavých sportovních i extrémních výkonů,“ říká ve zkratce Rudolf Kopek z Intersportu v Peci pod Sněžkou, který je ve spolupráci s hlavní centrálou sítě sportovních obchodů pořadatelem akce.

V letošním ročníků čeká na diváky šest pečlivě vybraných filmů – finalistů ze zahraničních soutěží.

Mezi nimi je lahůdka v podobě unikátního filmu K2: The Impossible Descent, který bude možné poprvé vidět s českými titulky. Dechberoucí výkon polského skialpinisty Andrzeje Bargiela diváky učaruje. Film o prvním člověku, který dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích – druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíce neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů skončily nezdarem nebo smrtí. V roce 2018 se s Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chain, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

Poslechněte si rozhovor s pořadatelem festivalu... 

A na jaké další filmy se těšit? Díky dokumentu Viktor Beránek – Zamyslenia nad životom se aspoň na pár minut můžete podívat na svět očima zkušeného tatranského nosiče a skutečného horala.

Krátký animovaný film o dvojici superzáchranářů Horse Piste odlehčí naléhavou atmosféru hor. V dalším filmu se přesvědčíte, že k některým svahům prostě cesty nevedou a jediný způsob, jak se k nim dostat je zabalit lyže na raft – Float to ski.

I lyžaři ve filmu Crossing Lebanon si ke své zimní zábavě vybrali velmi neobvyklou skialpovou destinaci a snímek Persian Lines vás zase přenese do ulic i na svahy pohostinného Íránu.

„Tento film je pro mě velkou inspirací a těší mě, že v Uffu proběhne i krátká beseda s režisérem a spoluautorem filmu Ondrou Voseckým, který nám povypráví o tom, jaké bylo natáčení v Íránu,“ prozrazuje Rudolf Kopek.

A jako další bonus se na závěr festivalu uskuteční slosování vstupenek o zápůjčku prémiové skialpové výbavy na letošní zimu v hodnotě 60 tisíc korun, kterou do soutěže věnuje Intersport v Peci pod Sněžkou.

(bog, tz-ppi)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.snowfilmfest.cz