Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Tata Bojs budou koncertovat v Uffu, poprvé s novým ozvučením

4. 11. 2021

page.Name
Nevíte co s pátečním večerem? Zajděte do trutnovského Uffa na kapelu Tata Bojs! Rozhodně nebudete litovat. Koncert jedné z nejlepších českých rockových skupin slibuje výjimečný zážitek. Nejen díky skvělé muzice a originálním textům, ale také pro mimořádné nazvučení.

Členové kapely Tata Bojs jsou v Trutnově už od středy. Snaží se totiž co nejlépe sladit vlastní digitální pult s unikátním zvukovým systémem L-ISA, který Uffo nedávno zakoupilo, aby divákům nabídlo komfortní hyperrealistický zvuk. Na výsledku si dávají muzikanti i technici záležet o to víc, že to v pátek bude česká koncertní premiéra.

Tata Bojs kvůli tomu přijeli v takzvané „plné palbě“. Dorazil i druhý bubeník Tomáš Neuwerth s další baterií bicích, hostující zpěvačky Simona a Denisa Katzerovy, neboli 20 minutes. Přivezli i novou ledkovou scénu, která vznikla pouze pro vybrané koncerty „pocovidového“ turné k albu Jedna nula.

 

Právě z něj zazní v Uffu nejvíc skladeb. „Písničky z něj jsou pro nás čerstvé, a rádi je teď hrajeme naživo. Koncert ale bude doplněný spoustou výletů do historie,“ slibuje bubeník, zpěvák a textař Milan Cais.

Zazní tak i řada osvědčených šlágrů, bez kterých by se někteří fanoušci zřejmě neobešli. „Mám pocit, že jsme ještě na žádném koncertě nevynechali písničku Šťastnější. Hitovkou, kterou velmi často končíme koncerty, jsou Pěšáci. Lidi si často zpívají s námi slogan „Není malých rokenrolí“. I Filmařská je hodně oblíbená. Na chvilku jsme z playlistu vyřadili Attention Aux Hommes!, ale teď jsme ji tam zase vrátili,“ naznačuje Cais.

Páteční koncert začíná v Uffu v 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na webových stránkách Uffa. Jako předkapela vystoupí hudební skupina Kofe-In, jejímž frontmanem je Jan Kunze, ředitel Centra současného umění EPO1 v Poříčí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv kapely Tata Bojs