Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Webrovkafest oslaví 20 let pomoci dětem britským blues

12. 11. 2021

page.Name
Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance bude mít letos slavnostní ráz. V sobotu ve 14.30 hodin totiž vypukne již 20. ročník této bohulibé kulturní události.

Přestože se loňský ročník nekonal, podařilo se členům spolku Trutnovská alternativní scéna domluvit se sponzory a předat Institutu zážitkové pedagogiky částku 45 tisíc korun. „Za tyto peníze si děti na Klučance užívaly téměř celé prázdniny, čímž bylo naplněno poslání akce jako takové. Měli bychom tedy tento neuskutečněný 19. ročník uznat a letos, kdy už je zase možné se kulturně sdružovat, oslavit báječných 20 let Webrovkafestu,“ řekl Vojtěch Lábus z pořádajícího spolku.

Úderem 15. hodiny zahájí program Ďyvadlo Neklid svou adaptací hry Audience. Prostředí sklepní scény je pro toto představení jako
stvořené a atmosféru hry bezpochyby znásobí.

O hodinu později se rozezní první tóny na hlavní scéně, kde vystoupí kapely Poslední lež, Pepa Lábus a spol., liberecké partičky Sprostá a ubohá a Scalp, undergroundový kostýmovaný Kabaret Dr. Caligariho, metalové trio Tredis-Harm-Any z nedalekého okolí či legendární HC-crossowerová formace NAŠROT. Třešničkou na narozeninovém dortu bude bezpochyby britská bluesová kapela Pat Fulgoni & Blues Experience.

Ve sklepním prostoru se lze těšit na písničkářského barda Jakuba Nohu, hudebníka, skladatele, básníka a výtvarníka Jakuba Cermaque a návštěvníkům zde rovněž předvede svou hudební tvorbu Webrovkafestu notoricky známý Tomáš Grohregin. Do ranního rozbřesku si pak bude možné užívat taneční scény v podání trutnovských ColorSound systém. Vlastní DNB set zde bude mít i Pat Fulgoni okořeněný svým podmanivým zpěvem.

Novým zpestřením festivalu bude netradiční dražba obrazů, fotografií a dalších výrobků v Pub & Art Galerii tvořené fanoušky této kulturní akce. „Ano, je to tak, budete toužit mít aspoň jedno toto dílko doma, aby vás hřál pocit u srdéčka, že jste přispěli ještě něco navíc. Zábavná trojice moderátorů PaLábus, Jaixner a Munky seznámí na začátku akce přítomné s pravidly této dražby nebo je najdete, stejně jako kompletní program, na webu www.webrovkafest.com,“ dodal Lábus.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Milan Lhoták