Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Indigo, dítě z křišťálu? Jako hovory s bohem, říká Slávek Boura

24. 12. 2021

Indigo, dítě z křišťálu? Jako hovory s bohem, říká Slávek Boura 5 snímků
Herečka Michaela Kuklová, moderátor Slávek Boura, spisovatelka Markéta Harasimová, koučka životní radosti Andrea Hellová Röszlerová a spisovatel Petr Šámal. To jsou známé osobnosti, které se zúčastnily křtu knihy Indigo, dítě z křišťálu trutnovské spisovatelky Renaty Komůrkové.

Slavnostní uvedení fantasy příběhu se konalo v knihkupectví Dobrovský v Praze. Bohužel, bez autorky. Kvůli nemoci se křtu mohla zúčastnit pouze online přenosem. Přesto publikaci představila čtenářům dokonale a s grácií sobě vlastní.

„Ve snu jsem viděla samu sebe, jak sedím venku a cosi píšu. V tom jsem viděla všechny postavy, jejich jména a děj. Nakonec i název knihy, její obal i svůj pseudonym. Nikdy by mě nenapadlo, že napíšu knihu, opravdu ne. Přišla, když jsem byla na dně. Nechala jsem se jen vést,“ uvedla.

Kniha popisuje příběh zdánlivě obyčejného kluka Honzy a jeho přátel. Jako každé dnešní dítě miluje hlavně mobil a vše, co frčí. Životem ale vlastně jen proplouvá. Jednoho dne zažije něco hodně bolavého. Dojde k setkání, které mu změní život. Potká Indiga - bytost z jiné planety. Spolu s ním objevuje všechno, co dosud neznal nebo si neuvědomoval - krásu přírody, radost a vděčnost za to, co už má a připadalo mu to automatické. Nalézá díky Indigovi sám sebe a učí se chápat, čemu nerozuměl.

Napsat knížku? Já, která v životě žádnou nedočetla? Šlo to!Indigo, dítě z Křišťálu. To je název fantasy příběhu, který sepsala Renata Komůrková z Trutnova. Tak trochu bájné jsou i okolnosti, za jakých kniha vznikla. Impulsem byl totiž sen. A ne jen tak obyčejný. „Byly v něm veškeré podrobnosti, postavy i děj,“ říká autorka o své literární premiéře. Jen tak mimochodem, je matkou samoživitelkou dvou dětí už dvanáct let. Více čtěte ZDE.

Příběh obsahuje témata, o kterých se dítě bojí mluvit, nebo dokonce nemá s kým, a tak dusí své pocity často v sobě. Ať je to rozvod rodičů, hádky, šikana, nebo nepřijetí nového partnera jednoho z rodičů. Napsaný je tak, aby došlo k dokonalému pochopení toho, proč se někdo chová tak, jak se chová. To vše je protkáno vtipem, silou přátelství a také první láskou. Každé dítě si v ní najde své, ať teď, nebo později.

Kniha byla pokřtěna dětským sektem. Slávek Boura přirovnal knihu zcela upřímně a spontánně ke známým svazkům Hovory s Bohem. Markéta Harasimová jí přála, aby se dostala do každé rodiny, protože je v ní obsažené veliké moudro a hodnoty, které by si lidé měli připomínat co nejčastěji.

Míša Kuklová přišla s dojemným přáním – připomněla, že v knize zaznívá to nejdůležitější, a sice uvědomit si, co všechno už máme, což je problém nejen dětí, ale především dospělých. „Ať hladí a ať si najde srdce čtenářů,“ zdůraznila herečka.

Andrea Hellová Röszlerová vyzdvihla jinou pasáž z knihy. A sice, že každý v sobě máme vnitřní světlo, a už jen pro jeho objevení je dobré si knížku přečíst.

(pac, tz-rek)
pavel@trutnovinky.cz
Nakladatelství MaHa