Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

EPO1 stále žije výstavou fotografa Jiřího Havla, ale už připravuje i další

21. 10. 2021

EPO1 stále žije výstavou fotografa Jiřího Havla, ale už připravuje i další 28 snímků
Ačkoliv v Poříčí vznikající Centrum současného umění EPO1 čeká velká sláva až za rok a půl – na jaře roku 2023, kdy dojde ke slavnostnímu „openingu“, již nyní je však jeden z výstavních prostor částečně otevřen pro veřejnost. Ve zrekonstruovaném třetím patře objektu bývalé rozvodny probíhá výstava Krkonošský poutník – Jiří Havel 90.

„Aktuálně nemůžeme mít otevřeno pořád, takže jsme vypsali termíny, kdy k nám lidé mohou dorazit a prohlédnout si výstavu proslulého českého krajinářského fotografa,“ vysvětluje Jan Kunze, kurátor výstavy a ředitel Centra současného umění EPO1.

Pokud chcete výstavu navštívit a podívat se tak i do galerie, je tu možnost do konce roku už pouze ve dvou dnech. Vždy první neděli v měsíci, což vychází na 7. listopadu a 5. prosince, a to vždy v 11 hodin a 13:30.

Na místě se samozřejmě zájemci o umění dozví také o záměru EPO1, jak bude vypadat, co se plánuje a další informace o budoucím uměleckém centru. „Je pravda, že návštěvníci se dost zajímají nejen o výstavu, ale i samotný projekt EPO1,“ potvrzuje s úsměvem Jan Kunze.

 

Tento týden v pondělí také do bývalé elektrárny dorazil třetí a zároveň už poslední turnus současných i bývalých zaměstnanců Kasper Kovo, včetně rodinných příslušníků, které pozval jednatel a zakladatel společnosti Rudolf Kasper. „V posledních měsících se mě často ptali, jak to s tou galerií vypadá a že by ji chtěli vidět, tak jsme jim to umožnili. Dohromady jich bylo víc než 150,“ líčí trutnovský podnikatel.

Svým zaměstnancům navíc naplánoval prohlídku celého objektu. V největších prostorách budoucího centra, což je původní generátorovna a turbínová hala, už pomalu finišují práce první etapy. Ta by se měla dokončit 15. prosince. Společně s ředitelem Janem Kunzem také prozradil, že po výstavě Jiřího Havla už vymýšlejí další expozici na duben či květen. „Ale neměly by to být fotografie, jelikož chceme výstavní prostor ukázat zase v jiné podobě,“ uzavírá Rudolf Kasper.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek