Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Jazzinec přesouvá do Uffa koncert amerických Ghost Note

30. 10. 2021

page.Name
V aktuálním programu trutnovského festivalu Jazzinec dochází ke změně. Pondělní koncert americké kapely Ghost Note se na poslední chvíli přesouvá do Uffa.

Původně se měl hudební večer s jedinečnou americkou kapelou uskutečnit v Národním domě. Ve stejnou dobu se totiž mělo v Uffu odehrát představení brněnského divadla Husa na provázku. Na poslední chvíli ale bylo zrušené. Uvolněný sál okamžitě Uffo nabídlo pořadatelům Jazzince. „Rádi tu možnost využijeme, chystáme se na parádní večer,“ řekl dramaturg festivalu Tomáš Katschner.

AKTUÁLNÍ FESTIVALOVÝ PROGRAM
Ghost-Note (USA)
pondělí 1. listopadu od 19 hodin v Uffu

Ida Nielsen & FunkBoots (USA)
úterý 9. listopadu od 19.00 v Národním domě

Pocta Karlu Růžičkovi
Symfonický orchestr Českého rozhlasu a hosté
úterý 16. listopadu od 19 hodin v Uffu

Libor Šmoldas a NYC Trio (Česko, USA)
úterý 23. listopadu od 19 hodin v koncertní síni Bohuslava Martinů

Američtí muzikanti jsou proslulí pestrým žánrovým mixem na rozhraní rocku a jazzu. Hip-Hop, R'n'B, Jazz, Soul, Funk, to vše se v jejich skladbách prolíná. „Kapelu vedou dva hráči na bicí a perkuse Robert Searight a Nate Werth, mnohonásobní držitelé Grammy ze Snarky Puppy, takže se publikum může těšit na rytmickou hudbu, která doslova svádí k tanci,“ uvedl Katschner.

V platnosti pro koncert v Uffu zůstávají vstupenky zakoupené v předprodeji pro Národní dům i festivalové permanentky. „Začneme chvíli po sedmé, tak kdo můžete, přijďte si to užít,“ vzkázal Tomáš Katschner hudebním fanoušků.

(pac, kat)
pavel@trutnovinky.cz