Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Monster se vyvedl navzdory výpadku kapel a vybral rekordní výtěžek

6. 10. 2021

Monster se vyvedl navzdory výpadku kapel a vybral rekordní výtěžek 35 snímků
Bezmála 250 fanoušků, kteří si užili famózní vystoupení legendy Hypnos, vždy zábavných Spasm, domácí sestavy Exorcizphobia či polských Warbell, zavítalo na šestnáctý Monster of Metal and Hardcore. Letošní ročník se může pochlubit rekordním výtěžkem 25 000 korun, neboť na festiválku ve Voletinách se tradičně přispívá i na dobrou věc. Peníze pomohou dvojčátkům Týnušce a Rádulkovi Hagenovým z Ostravy, oba bojovníčci s nemocí SMA.

Pořadatelé metalového festiválku v čele s Liborem „Mazi“ Mazurou vyslovili velký dík všem, kteří si udělali čas a na akci dorazili. Toto poděkování je o to větší a hlubší, že všichni byli tak shovívaví a trpěliví především kvůli velkému výpadku kapel, který festival postihnul v den akce.

Ze zdravotních důvodů nedorazili avizovaní Elysium nebo hradečtí Everyday Hate a kvůli problémům s dodávkou i Desire for Sorrow. „Ač už jsme toho za dobu pořádání Monsteru zažili a řešili hodně, tohle byl opravdu docela hardcore,“ nechal se slyšet Libor Mazura. Na festivalu se však naštěstí objevili členové kapelky Timmy Tribune band, kteří se původně přišli na akci jen pobavit, ovšem konec vzali na sebe. Odehráli menší setík a vynahradili alespoň trochu chybějící kapely.

„Přes všechny peripetie si myslíme, že se akce vydařila a všichni jsme si ji náležitě užili. A co víc, rekordní částkou jsme podpořili jednu moc fajn mladou rodinu,“ připomněl „Mazi“ dobročinného ducha, který provází festival. Lidé přispívali do zapečetěné kasičky a také vydražili například pivo od Spasm nebo tematické laděné festivalové lampy.

 

„Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, partnerům, kamarádům, kteří se podílejí na přípravě nebo průběhu akce. Všem, kteří máte to naše dílko Monster i trochu za svý a jste rádi jeho součástí. Díky všem, kteří na akci chodíte a my se velice vynasnažíme, aby jste rádi chodili i dál,“ uzavřel Libor Mazura.

Sedmnáctý ročník Monster of Metal and Hardcore se uskuteční příští rok na jaře v sobotu 16. dubna.

(bog, tz-lma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek