Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Autorka románů z Afriky pustila čtenáře do zákulisí

17. 8. 2021

page.Name
Trutnovská spisovatelka Hana Hindráková před pár dny vydala novou knihu. Jmenuje se Můj africký příběh s podtitulem Cesta za snem? „Je to jakýsi souhrn mého psaní a mých cest do Afriky,“ upozorňuje.

Autorka kdysi začínala o černém kontinentu psát cestovatelské deníky, později se proslavila romány. Nyní vydala zpověď o tom, jak se dostala do Afriky, a co ji přivedlo ke psaní o africkém prostředí. „A také o tom, jak jsem se z nadšeného dobrovolníka, který chtěl spasit celou Afriku, stala téměř odpůrcem rozvojové pomoci,“ přiznává Hindráková.

Nechybí ani příhody, mnohdy vtipné, ale někdy i velmi dramatické. Například když šlo autorce během afrického putování o život. V nové knize jsou také informace o zákulisí jednotlivých románů. „Běžně se nikde nepublikují, nebo o nich nestíhám mluvit na autorských besedách,“ vysvětluje.

Besedami se Hindrákové v posledních letech doslova zaplnil diář. Během několika let totiž zvládla vydat hned devět románů u tří renomovaných nakladatelství. Stala se navíc první českou spisovatelkou publikovanou v Keni.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz