Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Jak si Divokej Bill ve Vrchlabí zaběhl patnáctý „marathon“

1. 8. 2021

Jak si Divokej Bill ve Vrchlabí zaběhl patnáctý marathon 0 snímků
Se svou marathonskou tour přijela v pátek do Vrchlabí kapela Divokej Bill. Osmičlenná skupina, která vznikla v roce 1998 v Úvalech u Prahy, vystoupila na parkovišti u dolní stanice lanovky ve Ski areálu Bubákov. Do areálu si našlo cestu několik stovek diváků, kterým frontman kapely Vašek Bláha a spol. přichystali dvouhodinový set starých fláků i nejnovějších songů. Jako předskokani se na pódiu objevily skupiny Liwid a Mr. Loco.

Divokej Bill je kapela, která táhne, neboť dokáže bavit, rozněžnit i pořádně dobít energii. V současné době brázdí republiku v rámci letního turné Marathon. Do Krkonoš úvalská parta zavítala lehce před jeho polovinou, jednalo se o patnáctou zastávku z pětatřiceti.

„Probíhá to jako vždycky. Na začátku je to strašný, teď je to špičkový a na konci to bude zase strašný. Vrchlabí to zrovna trefilo, že jste nás chytli v dobrý formě,“ usmíval se chvíli po koncertě Vašek Bláha. „Bylo to zase špičkový. Jsme nadšení, krásně jsme si zahráli. Díky za to!“ dodal v backstage, kde na něj pokřikovalo několik fanynek a dožadovalo se podpisu.

Koncert začal pár minut po deváté hodině a asi jako čtvrtá v pořadí zazněla nejnovější píseň nesoucí název celé tour Marathon. „Jak nám zkušenosti velí, tak po nové pecce se sluší dát nějaké staré peklo. Takže si pojďte zazpívat, hrajeme vám Malování vzdušnejch zámků,“ vyzval Vašek publikum pod sjezdovkou. „Jen to ještě trošku podleju,“ sáhnul po flašce Jamesona a napil se. Během koncertu pak padla celá a zapálil si i několik cigaret.

 

Před covidovou pauzou kapela spíše vystupovala na festivalech, to znamená, že v pátek a v sobotu a vždy hrála hodinu. Letní turné je o samostatných koncertech, a tak je náročnější. Koncerty se točí čtvrtek, pátek, sobota a trvají dvě hodiny. „Je to těžký. Člověk musí kolikrát odejít v polovině kalby, aby dal ten další den,“ rozesmál se Vašek Bláha. Ve Vrchlabí se skupina představila čtyřiadvacet hodin po Vysokém Mýtě. „Já jsem byl včera zrovna hodnej, ale zbytek party to krapet přepískl. Ale je dobrý, že to dnes na nich nebylo vidět,“ líčil s úsměvem frontman Divokýho Billa.

V dobrém rozmaru byli všichni členové. Zpěvák Štěpán Karbulka předvedl i fireshow, kdy před písničkou Znamení si vyzkoušel roli fakíra a plival oheň. Během koncertu pak ještě pobavil publikum několika, jak sám řekl, „hroznými“ vtipy:

„Byla jednou, jedna rodina, která neměla tatínka, neměla maminku a neměla ani žádné děti.“

„Přijde rytíř k doktorovi a říká: Pane doktore, já mám takové brnění.“

„Víte, proč musíte chodit na zkoušky, protože by se mohlo stát, že bez vás by to bylo lepší.“

Koncert kapely, které na pravé straně pódia „přibrnkával“ i jeden malý kytarista, skončil pár minut po jedenácté hodině. Jako poslední přídavek zazněla pod skiareálem písnička Rozárka.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová