Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

VIDEO: Benjaming’s Clan vytasili nového zpěváka – Libora Kasíka!

14. 8. 2021

VIDEO: Benjaming’s Clan vytasili nového zpěváka – Libora Kasíka! 0 snímků
Petříkovická kapela Benjaming’s Clan v pátek vystoupila na Trutnovském hudebním létě. Na pódiu vedle Uffa se skupina, která je známá tím, že její kostru tvoří táta (Olin Dlouhý) a tři synové (Jakub, Lukáš, Mates), představila s novou posilou. A na první pohled dost nečekanou. Nový tahounem za mikrofonem se stal ředitel Uffa a bývalý operní pěvec Libor Kasík.

„Vzniklo to spontánně jako myšlenka. Určitě jsme si sedli jako lidi a jak to bude dál, to ukáže všechno čas,“ nechal se slyšet baskytarista a manažer kapely Olin Dlouhý. „S nápadem přišel Libor a řekli jsme si, že to prostě zkusíme,“ dodal s tím, že doba covidová poznamenala všechny a také kapela se musela vyrovnávat s personálními změnami, když z ní odešel trumpetista Honza.

V novém složení odehráli „Benžemíni“ teprve třetí koncert. Premiéru si odbyli v Kladně, odkud pochází právě Libor Kasík, a minulý pátek hráli na domácí půdě v Petříkovicích. Trutnovský koncert považovali také za domácí, a tedy i velmi zavazující. „Hrát před domácím publikem je vždy nejnáročnější, protože je největší, nejsrdečnější a zároveň nejkritičtější. Nechceš lidi zklamat,“ řekl po vystoupení Olin Dlouhý.

 

V letošní sezoně si Benjaming’s Clan koncertovaní zatím moc neužili. Kromě zmíněných tří hraní mají za sebou jeden livestream v Divadle v Celetné. „Uvidíme, jak to pojede dál, snad se to nezavře, koncertů máme nasmlouvaných dost,“ poznamenal nejstarší člen skupiny. Přehled najdete na webových stránkách www.benjamingsclan.com. Na přelomu srpna a září se třeba kapela ukáže na Dni obce Vlčice a motokrosařské akci Drapák Rodeo – Extreme Enduro v Petříkovicích.

„Už dva roky máme rozpracované i nové CD, ale jak do toho vstoupil ten covid a v kapele došlo ke změnám, tak jsme to ještě nedotáhli. Snažíme se na těch věcech dělat, ale každý má svoji práci, svou rodinu, svoje starosti a všechno to skloubit není nic jednoduchého,“ líčil Olin Dlouhý.

Příští týden na Trutnovském hudebním létě vystoupí ve středu kapela Levou Rukou Band a v pátek zahraje skupina K-Band. Další týden bude následovat koncert Pěny a tečku za letním muzicírováním u Uffa udělají Marta a Rasputin.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš