Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Jeden z nejlepších koncertů v létě, byl nadšený frontman skupiny Chinaski

4. 9. 2021

Jeden z nejlepších koncertů v létě, byl nadšený frontman skupiny Chinaski 41 snímků
Byla zima a pršelo. „Když jsme přijeli do Trutnova, říkali jsme si, že je to průser a lidi zůstanou doma,“ nechal se slyšet frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, který se svou kapelou dorazil na Bojiště poslední prázdninový pátek. Nepříznivé počasí však zájem o koncert neovlivnilo. Areál letního kina se zaplnil nad očekávání.

Pro Michala Malátného a spol. se v Trutnově jednalo o šestatřicátý koncert od června, kdy zahájili svou letní šňůru.

„Je to docela peklo, tohle jsem dlouho nezažil. Do září odehrajeme 50 koncertů, což normálně máme za celý rok. Ale jsme za to fakt vděční a šťastní, že můžeme hrát, a cítím, že i lidi jsou šťastní, že můžou zase jít na koncert a užívají si to,“ prohlásil po koncertě jedenapadesátiletý rodák z Jičína. „Při covidu mi došlo, že to je to, co mám nejradši – živé hraní. A když jsem to najednou nemohl dělat, tak z toho byl člověk nešťastný,“ dodal.

V Trutnově skupina Chinaski už párkrát vystupovala. Na festivalu, v klubu na náměstí i zde uspořádala vlastní koncert, kdy za bicími seděl ještě již tragicky zesnulý bubeník Pavel Grohman. „To už je ale víc než třináct let a od té doby jsme tady nebyli,“ vzpomínal Michal Malátný. Z návratu byl nadšený. „Lidi byli bezvadní, vzhledem k tomu, jaké bylo počasí a že půl koncertu pršelo. Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších koncertů za léto,“ prohlásil člen skupiny, kterou nyní můžete vidět také na filmovém plátně v dokumentu kapely Každej ví kulový.

 

Hudební večer na Bojišti odstartovala předkapela Marcell. Muzikanti z Chinasek pak rozjeli show hitem 1970 a následovaly další známé pecky. „Máme jedenáct desek, to je spousta písní, mohli bychom hrát čtyři hodiny. Člověk to ale musí tak nějak dobře namíchat. Myslím si, že ten playlist na léto se docela povedl. Odcejpá to, je to dobře vyvážené pomalé – rychlé, staré – nové,“ poznamenal Malátný. Bojiště si zazpívalo například i song Punčocháče z doby, kdy Chinaski byli ještě divočejší. „Nazkoušeli jsme i nějaké starší věci, aby si každý na koncertě přišel na své,“ doplnil zpěvák.

 

Kapela má ale spoustu novinek. Od ledna se pravidelně scházela jednou týdně a chystá album. „Máme vymyšlených asi 25 písniček, tak doufám, že z nich třeba patnáct dopadne,“ přiblížil Malátný. Do Vánoc chtějí Chinaski desku doaranžovat a na celý únor se pak zavřít někam do studia.

„Teď jen řešíme to, jestli budeme točit v Čechách nebo pojedeme někam do ciziny, což se nám vždy osvědčilo. Jen ale nevíme, jestli to půjde. Spojili jsme se s jedním super chlapíkem, který dělal s Green Day, a řekl nám, ať přijedeme do Los Angeles,“ prozradil frontman skupiny. Ať to dopadne jakkoliv, tak v červnu příští roku by nová deska měla vyjít. „Ten materiál na ni máme a myslím, že je dobrý,“ pronesl Malátný, který během koncertu zavzpomínal i na své dětství v nedalekých Markoušovicích, kde se narodil jeho otec.

„Jezdil jsem sem za dědou a babičkou každý víkend a všechny prázdniny. Mám tady kamarády, kteří dnes všichni přišli na koncert. Prožil jsem tady ta správná léta a zdejší kraj mám fakt rád, považuji ho za svůj,“ uzavřel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek