Pondělí

26. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Kostel, škola, sekvojovec, kaple. Dny evropského dědictví zvou do Horního

10. 9. 2021

Kostel, škola, sekvojovec, kaple. Dny evropského dědictví zvou do Horního 0 snímků
Památky a zajímavosti v Horním Starém Městě jsou hlavním námětem letošních Dnů evropského dědictví v Trutnově. Zdarma přístupné budou v sobotu, na některých místech navíc s bohatým programem.

Slavnostní zahájení se odehraje v areálu Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy (naproti kostelu). Začne v 10 hodin krátkým projevem trutnovského starosty Ivana Adamce. Pak se v místě uskuteční několik koncertů. V areálu školy bude den otevřených dveří. Zajímavé ukázky nachystali například Česká lesnická akademie, Společnost česko-německého porozumění a také místní sběratel Luboš Serbousek.

Zpřístupněný bude i protější kostel sv. Václava. Uskuteční se v něm komentované prohlídky, beseda s místním rodákem Jörgem Fabrem a koncerty sborů Chorea Corcontica a Krkonošské Collegium Musicum. Mateřská škola Srdíčko nabídne v rámci dne otevřených dveří také výstavu ke 111. výročí školy.

Kaple sv. Tekly na Babí bude rovněž přístupná, navíc se v ní uskuteční koncert Martina Droppy. V ulici Na Dílech roste vzácný sekvojovec obrovský. I u něj se odehraje zajímavý program. Stejně tak se vyplatí i návštěva dělostřelecké tvrze Stachelberg na Babí nebo hasičské zbrojnice v Horním Starém Městě.

V centru Trutnova budou přístupné Stará radnice (výstava kroniky a fotokroniky) a Muzeum Podkrkonoší (výstava Horní Staré Město na starých pohlednicích a fotografiích).Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz