Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Kostel, škola, sekvojovec, kaple. Dny evropského dědictví zvou do Horního

10. 9. 2021

Kostel, škola, sekvojovec, kaple. Dny evropského dědictví zvou do Horního 0 snímků
Památky a zajímavosti v Horním Starém Městě jsou hlavním námětem letošních Dnů evropského dědictví v Trutnově. Zdarma přístupné budou v sobotu, na některých místech navíc s bohatým programem.

Slavnostní zahájení se odehraje v areálu Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy (naproti kostelu). Začne v 10 hodin krátkým projevem trutnovského starosty Ivana Adamce. Pak se v místě uskuteční několik koncertů. V areálu školy bude den otevřených dveří. Zajímavé ukázky nachystali například Česká lesnická akademie, Společnost česko-německého porozumění a také místní sběratel Luboš Serbousek.

Zpřístupněný bude i protější kostel sv. Václava. Uskuteční se v něm komentované prohlídky, beseda s místním rodákem Jörgem Fabrem a koncerty sborů Chorea Corcontica a Krkonošské Collegium Musicum. Mateřská škola Srdíčko nabídne v rámci dne otevřených dveří také výstavu ke 111. výročí školy.

Kaple sv. Tekly na Babí bude rovněž přístupná, navíc se v ní uskuteční koncert Martina Droppy. V ulici Na Dílech roste vzácný sekvojovec obrovský. I u něj se odehraje zajímavý program. Stejně tak se vyplatí i návštěva dělostřelecké tvrze Stachelberg na Babí nebo hasičské zbrojnice v Horním Starém Městě.

V centru Trutnova budou přístupné Stará radnice (výstava kroniky a fotokroniky) a Muzeum Podkrkonoší (výstava Horní Staré Město na starých pohlednicích a fotografiích).Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz