Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Listování se vrací na scénu, přijedou novináři Kmenta, Etzler i Veselovský

1. 9. 2021

page.Name
Listování v Trutnově rozjíždí svá kolečka a hodlá jet na plné obrátky. Skoro rok se nelistovalo a je co napravovat a dohánět. Plán na podzim 2021 zní jasně: Listovat! A na Mládežce se začne už příští týden.

Září odstartuje Jaroslav Kmenta, který v Trutnově poprvé listoval již před více než dvěma roky. „Moc se mu u nás líbilo. V jeho nové knize najdou čtenáři i fotku z kinosálu Vesmír,“ uvedla pořadatelka Listování Barbora Chmelíková a vzpomínala, když mu tehdy na konci besedy všichni ve stoje tleskali a byl z toho opravdu dojatý.

 

Víte, jak se jmenuje nejnovější Kmentova kniha? Zapojte se do soutěže a vyhrajte vstupenky na Listování! Soutěžit můžete ZDE.


Listování a beseda s Jaroslavem Kmentou proběhne ve středu 8. září od 18 hodin v kinosále na ZŠ Mládežnická. Vstupenky jsou již v prodeji u Sladkých Teček, ul. Palackého). „Kritické myšlení, ověřování informací a ostražitost je před volbami na místě. Přijďte posedět s jedním nejuznávanějším investigativním novinářem v České republice,“ zve na středeční listovačku Barbora Chmelíková.

Další pecka v závěsu je Listování s Tomášem Etzlerem a jeho knihou Novinářem v Číně - Co jsem to proboha udělal? Součástí večera bude i promítání nového dokumentárního filmu Nebe. Novinář, který působil v bojových liniích pro CNN, žil dlouho v USA a také v Číně. Bude to další mimořádná osobnost, která navštíví Trutnov. Zapište si do kalendáře datum 12. října.

V říjnu je potom v plánu ještě jedna listovačka, již klasického rázu z dílny LiStOvÁnÍ Lukáše Hejlíka. Tentokrát divadelní seskupení představí knihu od české autorky Zuzany Dostálové - Soběstačný. V hlavní roli na pódiu vystoupí úžasní Jiří Ressler a Markéta Lánská. Na představení, které proběhne 25. října od 20 hodin, je pozvaná i autorka, ale ta zatím nepotvrdila účast.  

A (zatím) posledním potvrzeným listovacím večerem je zároveň narozeninová listovačka, a to nejen pro Listování v Trutnově, ale také Sladký Tečky, které neodmyslitelně patří do listovací kavárničky, stejně jako vinotéka CerFis wines. V úterý 30. listopadu se na Mládežce bude listovat knihami Odvrácené strany matky od Moniky Valentové, které ilustroval její manžel. A víte, kdo jím je? No přeci známý redaktor a moderátor Martin Veselovský.

„Lepší narozeninový dárek jsme si nemohli vybrat. Potvrzení jejich účasti bylo něco jako malé Vánoce,“ usmála se Barbora Chmelíková. Další informace se dozvíte nawww.listovanivtrutnove.cz.

 

(bog, tz-bch)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš