Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Uffo a Jazzinec spojily koncerty dvou špičkových kytaristů

29. 9. 2021

page.Name
Tato zpráva je důležitá zejména pro fanoušky muziky. Původně se měly ve čtvrtek v Trutnově uskutečnit ve stejný čas dva atraktivní večery. Rudy Linka měl hrát v Uffu, Paolo Angeli v rámci festivalu Jazzinec v Koncertní síni Bohuslava Martinů. V poslední chvíli je promotéři spojili v jednu velkou hudební lahůdku.

„Dohodli jsme se, že nebudeme dělat dva podobně zaměřené koncerty, ale spojíme je do jednoho skvělého večera,“ oznámil dramaturg festivalu Jazzinec Tomáš Katschner. Ojedinělý muzikantský večer se uskuteční od 19 hodin v Uffu.

První polovina bude patřit světově uznávanému jazzovému kytaristovi a skladateli Rudy Linkovi. Jeho vystoupení se jmenuje One Man Show. „Jeden člověk na pódiu, to jsem já, vedle mě dvě kytary, elektrická a akustická, a za mnou fotoprojekce. Bude to mluvené slovo smíchané s hudbou,“ naznačil Rudy Linka.

Po zhruba hodinovém koncertu bude krátká přestávka. Druhá půlka večera pak bude patřit italskému kytaristovi Paolo Angelimu ze Sardinie. „Hraje na preparovanou kytaru vlastní konstrukce s osmnácti strunami, přídavnými pružinami a pedály. Výsledek zní jako malý orchestr,“ upozornil Katschner.

Čtvrteční večer tak nabídne divákům zajímavé srovnání. „Dva umělci, dva kytaristé, dva zcela odlišné přístupy ke hře a dvojitý zážitek pro návštěvníky,“ naznačil Tomáš Katschner.

Na společný koncert v Uffu platí vstupenky zakoupené v předprodeji na oba umělce. Vstupenky na Rudy Linku jsou v platnosti i pro festivalový koncert Paola Angeliho a naopak. Platí to i pro držitele jazzincových permanentek.

Pokud by k dohodě producentů nedošlo, stáli by jazzoví fanoušci z Trutnov a okolí před neobvyklou situací. Museli by si z dvojice světových kytaristů vybrat jen jednoho. Nakonec můžou vidět oba. „Mám radost, že v Trutnově se nakonec dokážeme dohodnout a udělat něco spolu,“ ocenil Tomáš Katschner.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz