Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vtipný, dojemný i rýpavý Nohavica na louce u Štěrbovy vily

4. 9. 2021

Vtipný, dojemný i rýpavý Nohavica na louce u Štěrbovy vily 0 snímků
Kulturní léto na Štěrbově vile u Přehrady Les Království má za sebou pátý ročník. Pro poslední koncert nachystali pořadatelé speciální scénu na louce kousek od parkoviště v oblasti nazývané V Alejích. A důvod? Jaromír Nohavica! Zájem o vystoupení osmašedesátiletého ostravského barda byl obrovský.

„Já začínám své koncerty vždycky včas, ale pořadatelé mě poprosili, jestli bych nemohl ještě chvíli počkat, takže teď poprvé bude Jaromír Nohavica předskokanem Jaromírovi Nohavicovi,“ vyprávěl s úsměvem. Vzal si do ruky kytaru a zahrál dvě tři písničky, aby se mezitím všichni účastníci koncertu dostali do areálu. Pak na pódium pozval i svůj doprovod.

Na „Štěrbovku“ přijel se svým standardním polským spoluhráčem Robertem Kuśmierskim z Varšavy, jenž vedle akordeonu obstaral také klávesy, a s bubeníkem a perkusionistou Pavlem Plánkou z Plzně. 

Muzikantské trio si publikum okamžitě získalo. Bezmála dvouhodinový hudební večer nabídl spoustu starších hitů (Kometa, Mám jizvu na rtu, Dokud se zpívá), vtipně upravené verze písniček na aktuální témata (Mě snad jebne) i velmi dojemnou novinku (Máma mi na krk dala klíč).

 

„Koncert byl moc hezký, protože když jsme sem přijeli, tak pršelo a nevypadalo to, že by se to mělo roztrhat. Na večer se ale hezky vyčasilo a lidé nakonec seděli i na zemi. I když to vypadá, že náš koncert je celý připravený dopředu, většinou pokaždé improvizujeme, a je to tak, jak během hrání říkal Jarek. On si na něco vzpomene a my se mu snažíme vyhovět,“ řekl po vystoupení Pavel Plánka.

V sobotu 25. září se na Štěrbově vile ještě uskuteční tradiční charitativní pochod pro děti a dospělé.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek