Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Benefiční koncert pro Ukrajinu vynesl 200 tisíc korun

28. 3. 2022

Benefiční koncert pro Ukrajinu vynesl 200 tisíc korun 0 snímků
Přes 200 tisíc korun na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině se povedlo vybrat při nedělním benefičním koncertu pro Ukrajinu. V trutnovském Uffu hrály kapely MyBand!, Jakž Takž, Hodiny, Heebie Jeebies a Benjaming's Clan. Peníze jsou určené na přímou podporu uprchlíků.

Vyjádřit solidaritu s Ukrajinou napadenou Ruskem přišlo asi 250 diváků. Možná někdo čekal víc, ale v Uffu během večera i tak panovala skvělá nálada. „Jsem moc rád, kolik hodných lidi přišlo akci podpořit. Děkuji také kapelám i celé partě lidí, díky kterým benefiční akce mohla vzniknout,“ řekl hlavní pořadatel koncertu Jaroslav Mazáč.

 

Vzácným hostem hudebního večera byl například generál Petr Pavel. „Není možné, aby si kterýkoli stát řešil svoje problémy tím, že zahájí válku proti jiným. To prostě ve dvaadvacátém roce 21. století nejde,“ odsoudil bez skrupulí brutální útok na Ukrajinu.

 

Záštitu nad koncertem převzal trutnovský starosta Michal Rosa. „Děkuji pořadatelům i účinkujícím za to, že vytvořili tuto příležitost a vám všem, kteří jste na koncert s úmyslem pomoci přišli,“ ocenil.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek