Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Jazzincové finále opět zpestří vyhlášení vítězů světové fotosoutěže

24. 3. 2022

page.Name
Vrchol mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec je tady. Finálový večer složený z koncertů tří špičkových jazzových formací se uskuteční v sobotu v trutnovském Uffu. Podle zvyklostí ho vylepší tradiční vyhlášení výsledků celosvětové soutěže Jazz World Photo.

V pořadí 24. ročník uznávaného festivalu nabízel atraktivní program s řadou výjimečných interpretů. Někteří ale účast odřekli nebo koncert přesunuli na jindy. Z březnové nabídky tak vypadli například Maceo Parker (náhradní termín v listopadu) a Lakecia Benjamin (nový termín zatím není znám).

Hudebním fajnšmekrům tak po desetidenní koncertní pauze přijde vhod sobotní finálové menu. Jsou v něm Uriel Hermann & Maya Belsitzman, Cotatcha Orchestra a Chris Minh Doky & New Nordic Jazz. „Pianista s violoncellistkou z Izraele, velký elektronický bigband v mezinárodním složení, nebo severské trio mixující jazz, pop a folk, to vše slibuje výjimečný zážitek,“ naznačuje dramaturg festivalu Tomáš Katschner.

V rámci koncertního večera rovněž dojde ke slavnostnímu vyhlášení vítězů fotosoutěže Jazz World Photo. „Do devátého ročníku soutěže zaregistrovalo snímky 248 fotografů z 31 zemí světa. Po dvou covidových letech, kdy se konalo minimum kulturních akcí, to považujeme za obrovský úspěch,“ říká Katschner.

Vernisáž výstavy třiceti nejlepších snímků se uskuteční o den dříve. Proběhne v pátek od 17 hodin v přízemí městského úřadu, a to za účasti některých autorů, členů poroty a pořadatelů.

Sobotní jazzincové finále začíná v 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit elektronicky přes webové stránky Uffa nebo osobně v inforecepci Uffa.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz