Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Police Symphony Orchestra přidává v Uffu ještě jeden koncert

2. 3. 2022

page.Name
Spojit příjemné s užitečným. Chcete si užít skvělý hudební večer a zároveň přispět na pomoc lidem na Ukrajině? V sobotu do trutnovského Uffa přiveze svůj čerstvě vyladěný repertoár filmové, klasické i populární a swingové muziky Police Symphony Orchestra. Večerní koncert symfonického orchestru z Police nad Metují složený z mladých nadšenců z celého kraje je sice dávno vyprodaný, ale muzikanti se rozhodli, že vystoupí ještě předtím odpoledne a kompletní výtěžek koncertu věnují na humanitární pomoc Ukrajině - @Člověk v tísni.

Police Symphony Orchestra nebo-li PSO se netají tím, že hraje mnoho žánrů v symfonických úpravách. Do Trutnova tak přiveze nový repertoár známých melodií, ale i několik opravdu symfonických kousků. Dirigentskou taktovkou vše zkrotí Joel Hána a Kryštof Kostka, pěveckých partů se ujmou Vendula Příhodová, Jan Sklenář, Karolína Soukupová a Karel Telecký.

Orchestr se začal formovat během roku 2010, kdy ho založili patnáctiletá Petra Soukupová s o dva roky starším bratrem Jakubem. Dosud PSO odehrálo přes 130 koncertů pro 200 000 diváků, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. Vystoupilo mimo jiné v O2 areně, pražské Lucerně a na vlnách Radiožurnálu.

 

„Zároveň se nebojíme hrát na netradičních místech, jako jsou louky, ulice, safari park nebo třeba nádraží,“ hlásí muzikanti, kteří se rádi věnují dobročinnosti skrze vlastní benefiční akce. Díky nim a příspěvkům od fanoušků už rozdali 1 946 719 Kč na pomoc druhým.

A v sobotu ve 14 hodin přidávají další koncert se srdcem na pravém místě. Vstupenky si můžete koupit online ZDE nebo na inforecepci Uffa. Balkon už je vyprodaný, ale místa na sezení v sále ještě zbývají.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Martin Kábrt