Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

V Kotvě bude Webrovkafest II, výtěžek pořadatelé věnují nemocné Karolínce

23. 3. 2022

page.Name
Šest koncertů je na programu sobotního hudebního večera s charitativním podtextem. Jmenuje se Webrovkafest II, uskuteční se v trutnovské pivnici Kotva a výtěžek bude věnován nemocné Karolínce.

Festival začne v 17 hodin. Na pódiu se postupně vystřídají umělci a muzikanti Josef Václav Gothai (poezie a próza), Ivan „Čmelák“ Zounar (folk), Pepa Lábus (folk), Standa Štěp (bluesová kytara), To nechceš!? (punk-rock unpluged) a Marta a Rasputin (folk a lidová muzika).

Program je jakýmsi volným žánrovým pokračováním velkého Webrovkafestu, který se pravidelně koná na podzim na Klučance, a zároveň je snahou navázat na úspěšnou premiéru menšího Webrovkafestu v Trutnově. Navíc se koná v čase, kdy se lidé pokoušejí zapomenout na pandemická omezení. „Věci se snad vracejí do normálu a tak můžeme po roční pauze navázat na první ročník Webrovkafestu v Kotvě,“ prohlásil jeden z organizátorů Vojta Lábus.

Festival pořádá Trutnovská alternativní scéna a pivnice Kotva. Předpokládaná divácká kapacita je 100 míst. Minimální vstupní je stanovena na 100 korun. Kdo přijde, pomůže tak tříapůlleté hendikepované dívence. „Výtěžek z akce bude věnován na podporu léčby Karolínky trpící hypotonií,“ potvrdil Vojta Lábus.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Katka Svobodová