Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

V Uffu vypukne hudební Benefiční koncert pro Ukrajinu, vystoupí pět kapel

24. 3. 2022

page.Name
S válkou na Ukrajině je spojená velká uprchlická vlna tamních obyvatel, a to i do hradeckého kraje. Jde zejména o ženy a děti, kteří potřebují akutní pomoc. V této souvislosti se začaly konat rozmanité kulturní akce, jejichž výtěžek jde právě na pomoc těmto běžencům. Jedna z nich – Benefiční koncert pro Ukrajinu – se uskuteční v neděli od 17 hodin ve Společenském centru Uffo v Trutnově.

Při této události, kdy minimální vstupné činí 200 korun s tím, že pořadatelé potěší i vyšší podpora, vystoupí populární kapely MyBand, Jakž Takž, Hodiny, Heebie Jeebies a Benjaming's Clan.

„Musím říci, že část kapel nás oslovila sama hned. Cílem bylo sestavit program, který by oslovil co nejširší spektrum posluchačů. Nutno také podotknout, protože jde o benefiční koncert, že všichni vystupují bez nároku na honorář, což byl u některých oslovených kapel problém. O to více jsme rádi, že se nám podařilo koncert tak dobře obsadit a všem vystupujícím patří velký dík,“ potěšilo hlavního organizátora koncertu Jaroslava Mazáče.

MyBand (více o kapele čtěte ZDE)

Hlavní motivací k uspořádání této benefice byla situace lidí z Ukrajiny postižených válkou. „To asi nenechá chladného nikoho. K hudbě máme blízko, takže pak už to byl jen krůček k uspořádání tohoto koncertu,“ uvedl pořadatel.

Jakž Takž

Celý výtěžek z nedělního koncertu v Uffu ve spolupráci s Oblastní charitou Trutnov půjde na přímou podporu uprchlíků v Královéhradeckém kraji. Právě Oblastní charita od začátku války poskytuje materiální pomoc uprchlíkům, kteří přišli do trutnovského okresu.

Hodiny

„Jsou to nejen potraviny či hygienické potřeby, ale také třeba školní penály, tašky, hrnce, léky a podobně. Zatím vše zvládá z darů díky nebývalé solidaritě. Je pochopitelné, že vlna solidarity opadne a bude potřeba finančních prostředků na nákup takové pomoci Ukrajincům v našem okrese,“ řekl Mazáč. 

Heebie Jeebies

Záštitu nad koncertem převzal trutnovský starosta Michal Rosa. Vzácným hostem akce bude generál Petr Pavel, který ho podpoří svou osobní účastí, i když má velmi nabitý program. „Vyjádřil se v tom smyslu, že rád přijede, podpoří dobrou věc a pozdraví Trutnováky, kteří mají své srdce a dveře otevřené pro uprchlíky,“ sdělil organizátor Mazáč.

Benjaming's Clan

Podle něj je benefiční koncert tohoto typu pro pořadatele způsob podpory, kdy se prolíná chuť pomáhat se zábavou. Organizátoři této mimořádné kulturní události zvou všechny příznivce dobré hudby do trutnovského Uffa. „Přijďte si užít super koncerty a zároveň podpořit dobrou věc,“ vyzývá fanoušky Jaroslav Mazáč.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek a Facebook kapel