Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Webrovkafest II: přes 12 tisíc pro Karolínku a hračky pro ukrajinské děti

30. 3. 2022

Webrovkafest II: přes 12 tisíc pro Karolínku a hračky pro ukrajinské děti 0 snímků
Celkem 12 640 korun se vybralo při sobotním Webrovkafestu II v trutnovské pivnici Kotva. Výtěžek z akce organizátoři věnují na podporu léčby Karolínky trpící hypotonií.

Na menší verzi známého hudebního festivalu přišlo padesát platících diváků. Na pódiu se vystřídali muzikanti Josef Václav Gothaj, Ivan „Čmelák“ Zounar, Pepa Lábus, Standa Štěp, To nechceš!? a Marta a Rasputin.

Na vstupném se vybralo 11 140 korun. Současně se konala dražba keramických postaviček hudebníků, které vytvořil a věnoval muzikant Standa Štěp. „Celá kapelka se vydražila za 1500 korun, finální částka pro Karolínku byla 12 640 korun,“ uvedla Kateřina Hejnová, místopředsedkyně Trutnovské alternativní scény, které v Kotvě festival pořádala.

Akce proběhla v přátelské atmosféře. „Mezi diváky byla početně zastoupena i rodina nemocné Karolínky. Její dědeček Radek Kloz poděkoval v emotivní promluvě za pomoc, kterou se jim dostalo, a pohovořil i o průběhu léčby a pokrocích, kterých Karolínka za dva roky dosáhla,“ řekl předseda spolku Vojta Lábus.

Součástí večera v Kotvě byla i sbírka hraček, výtvarných potřeb a sladkostí pro ukrajinské děti, které jsou ubytované na Klučance. „Všem bych jmenovitě poděkovala za čas, energii, hudební um, atmosféru, empatii, pomoc a srdce na správném místě,“ dodala Kateřina Hejnová.

 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová