Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Adriana Wetterová křtila knihu Nikdy nezapomenu. Napsala ji ve třinácti

1. 6. 2022

Adriana Wetterová křtila knihu Nikdy nezapomenu. Napsala ji ve třinácti 21 snímků
Příběh patnáctileté dívky, která je zamilovaná, ale současně se musí vypořádat s nástrahami všedního života. Tak se dá velmi stručně naznačit děj knihy Nikdy nezapomenu. Autorka Adriana Wetterová ji slavnostně představila v pátek v kavárně trutnovského Uffa.

Uvedení knihy mělo podobu literárních pořadů, které známe v Česku jako Listování. Na úvod přednesl básník a textař Jan Kunze několik minipříběhů ze své knihy Monstre charmant. Pak vyzpovídal mladou spisovatelku.

Adriana Wetterová začala psát příběh ve dvanácti letech a dokončila ho ve třinácti. Knihu vydala ale až ve svých šestnácti, křtila ji nyní v sedmnácti. „Je to určitá zpověď, jak jsem já ve třinácti letech přemýšlela. Řekla jsme si, že by to některým dalším třináctiletým dívkám mohlo pomoct. A mám odezvu, že některé se v tom skutečně našly,“ řekla.

Odmítla ale, že by kniha byla čistou autobiografií. „Každý autor do příběhu vloží kousek sebe. Takže jsou tam momenty, které se podobají mému dětství, ale z celé knihy tvoří ani ne třicet procent,“ upozornila.

Po krátkém rozhovoru přečetla několik úryvků z knihy. Hned poté následoval slavnostní křest. Šampaňským si s Adrianou připíjeli také její maminka Alena Valentová a její dědeček Jaroslav Wetter. „Jsem na Adrianku moc pyšný,“ prohlásil dojatě. „Přeju knize i její autorce krásný a dlouhý život,“ uvedl ředitel Uffa Libor Kasík, když knihu křtil. Pak následovala autogramiáda.

Publikaci vydala Nakladatelská online služba a komunita Pointa.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová