Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

16°

Svátek má

Losers opět nadchli skvělou akrobacií, scénu stavěli během představení

3. 6. 2022

Losers opět nadchli skvělou akrobacií, scénu stavěli během představení 40 snímků
Mohutnými ovacemi ve stoje odměnili diváci český soubor Losers Cirque Company. Populární akrobati ve čtvrtek večer sehráli v trutnovském Uffu představení nazvané Grandiózní. A skutečně to byla velkolepá show plná skvělé akrobacie a zábavy.

Jejich vystoupení bylo vrcholem druhého dne 12. festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Ústředním motivem byl příběh rozpadajícího se souboru. Jeho členové řešili osobní problémy a potřebu životní změny. Společně se přitom pokusili vytvořit průlomové dílo, na které by získali peníze.

Na jevišti, záměrně otevřeném ze všech stran, takže bylo vidět i do zákulisí, vznikla během večera asi tři metry vysoká věž. Umělci na ní postupně přidělávali světla a lampy, které přinášeli na scénu z chodeb Uffa. Především ale zaujali mimořádnými artistickými výkony. Čtyřpatrové lidské věže, závěsná i pozemní akrobacie, ale i tanec, to všechno opakovaně ocenili diváci potleskem. Jako vždy, když Losers účinkují na Cirk-UFFu.

 

Renomovaná přehlídka nového cirkusu potrvá až do neděle. Dnešní (páteční) a sobotní hvězdou bude australský soubor Circa s atraktivním představením Humans (Lidé). V sobotu a neděli bude největším magnetem americká akrobatka a hadí žena Thula Moon.

Atraktivní ale budou i další představení. Například shows Kláry Hajdinové nebo AirGym Art Company, která se věnuje hlavně závěsné akrobacii. V programu jsou i oblíben Bratři v Tricku, Holektiv, Cirkus Tety a Florent Golfier se svou partičkou a několikadenním open air projektem.

Festivalová představení se odehrávají na několika místech. Placená přímo v kulturním centru Uffo a pod vedlejším šapitó. Bez vstupenky je možné vidět moderní cirkus v ulicích Trutnova a před Uffem. Přesný rozpis toho, kdo, co a kde předvádí, najdete na webových stránkách www.cirkuff.cz a www.uffo.cz.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek