Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Losers opět nadchli skvělou akrobacií, scénu stavěli během představení

3. 6. 2022

Losers opět nadchli skvělou akrobacií, scénu stavěli během představení 0 snímků
Mohutnými ovacemi ve stoje odměnili diváci český soubor Losers Cirque Company. Populární akrobati ve čtvrtek večer sehráli v trutnovském Uffu představení nazvané Grandiózní. A skutečně to byla velkolepá show plná skvělé akrobacie a zábavy.

Jejich vystoupení bylo vrcholem druhého dne 12. festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Ústředním motivem byl příběh rozpadajícího se souboru. Jeho členové řešili osobní problémy a potřebu životní změny. Společně se přitom pokusili vytvořit průlomové dílo, na které by získali peníze.

Na jevišti, záměrně otevřeném ze všech stran, takže bylo vidět i do zákulisí, vznikla během večera asi tři metry vysoká věž. Umělci na ní postupně přidělávali světla a lampy, které přinášeli na scénu z chodeb Uffa. Především ale zaujali mimořádnými artistickými výkony. Čtyřpatrové lidské věže, závěsná i pozemní akrobacie, ale i tanec, to všechno opakovaně ocenili diváci potleskem. Jako vždy, když Losers účinkují na Cirk-UFFu.

 

Renomovaná přehlídka nového cirkusu potrvá až do neděle. Dnešní (páteční) a sobotní hvězdou bude australský soubor Circa s atraktivním představením Humans (Lidé). V sobotu a neděli bude největším magnetem americká akrobatka a hadí žena Thula Moon.

Atraktivní ale budou i další představení. Například shows Kláry Hajdinové nebo AirGym Art Company, která se věnuje hlavně závěsné akrobacii. V programu jsou i oblíben Bratři v Tricku, Holektiv, Cirkus Tety a Florent Golfier se svou partičkou a několikadenním open air projektem.

Festivalová představení se odehrávají na několika místech. Placená přímo v kulturním centru Uffo a pod vedlejším šapitó. Bez vstupenky je možné vidět moderní cirkus v ulicích Trutnova a před Uffem. Přesný rozpis toho, kdo, co a kde předvádí, najdete na webových stránkách www.cirkuff.cz a www.uffo.cz.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek