Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Pláž v kempu bude patřit pohodovému Dolce festu

29. 6. 2022

page.Name
Kemp Dolce má před sebou tradiční zahájení letní sezony. Už tento pátek, tedy první prázdninový večer, se trutnovská pláž na břehu rybníka stane dějištěm dvanáctého ročníku Dolce festu. Na pódiu se od 17 hodin postupně představí čtyři skupiny, headlinerem je kapela Poetika. Vstupné na letní hudební mejdan je dobrovolné, partnerem akce je Hitrádio Černá Hora.

Celé páteční odpoledne a večer na vás čeká skvělá muzika, dobré jídlo, grilované speciality, několik druhů piva a nealko nápojů. Pro malé účastníky je připraven skákací hrad, minigolf, dětské hřiště, malování na obličej a mnoho dalšího.

Hudební line-up tvoří čtyři kapely. V 17 hodin vše zahájí písničkář, skladatel a textař Libor Pavlata & band, který nedávno vydal své třetí album s názvem Až se znova narodím. Oproti minulým deskám posluchači uslyší více elektrické rockové kytary, ale i přiměřeně elektroniky. Hlavní dojem však zůstává – dobrá písnička. „Baví mě současný moderní zvuk a nevidím důvod, proč by lidi měli poslouchat jen archaicky znějící věci. Zároveň jsem však vyrostl jako český písničkář a tak i zůstanu,“ říká Libor Pavlata.

V 19 hodin vstoupí na stage skupina Hodiny, která se tady v březnu představila na benefičním koncertu pro Ukrajinu v Uffu. Skupina, kterou tvoří frontman Tomáš Sehnal, kytarista Daniel Hlaváč a bubeník Josef Sýbek, započala svou existenci v roce 2016 a hned se blýskla velmi povedeným hitem Stmívání. Od té doby má za sebou stovky koncertů a řadu hitových singlů, které se těší velké oblibě. Dá se říct, že Hodiny jsou již nedílnou součástí české popové scény.

 

Ve stejném roce vznikla i kapela Poetika. Headliner letošního festivalu vystoupí v kempu od 21 hodin. Popovou skupinu pocházející z Vysočiny založili rapper Eduard Rovenský, zpěvák Ondřej Brejška a klávesista Daniel Hrdlička. Dnes v kapele ještě působí bubeník David Nevěčný a kytarista Jakub Šimon. Znáte jejich megahity Zkouším žít a Každou vteřinou?

V únoru skupina představila veřejnosti dva roky odkládané album Identity, které po pěti letech navazuje na její debutovou desku Trinity. „Album je pestré, jak po stránce textové, tak hudební. Pořadí skladeb je poskládané jako průběh života,“ přiblížil Eduard Rovenský.

 

A jako poslední svůj koncert na letošním festiválku pak od 23 hodin rozjedou Heebie Jeebies. Folklórně ska-punk'n'rollový cirkus z Hronova, který je na hudební scéně již od roku 1993, mohli Trutnované také slyšet na březnové charitativní akci v Uffu. Přijďte se v pátek zaposlouchat, zatančit si, zazpívat a ochutnat pohodovou prázdninovou atmosféru pod širým nebem na pláži.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek