Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Vydařená premiéra. Thula Moon excelovala na kruhu i jako hadí žena

5. 6. 2022

Vydařená premiéra. Thula Moon excelovala na kruhu i jako hadí žena 0 snímků
Byla to jedna z největších věcí letošního festivalu Cirk-UFF. První novocirkusová produkce trutnovského Uffa. Účinkovala v ní jedna z nejlepších akrobatek světa. Show Through the Truth s americkou umělkyni a hadí ženou Thula Moon.

Žena původem z Havaje vystudovala uznávané cirkusové školy a svého času patřila i do světoznámého Cirque du Soleil. Do Trutnova přijela poprvé před šesti lety se zámořským představením Filament. Jakási novocirkusová variace teenagerských filmů z osmdesátých a devadesátých let tehdy sklidila úspěch.

Pak se Thula Moon ještě několikrát vrátila, aby letos oslnila Uffo výjimečným komorním sólem, které trvalo téměř 50 minut. „Nikdy jsem neměla tak dlouhé představení,“ přiznala Američanka. Na jevišti excelovala zavěšená na kruhu i jako hadí žena. Například sestoupila z kruhu, zadívala se do zrcadla a následně se předvedla díky své flexibilitě v několika téměř neuvěřitelných pozicích.

Atraktivní byla také jedinečná kombinace akrobacie na malém závěsném kruhu a jízdním kole. Mezi rekvizitami se ale objevily také hrací kostky. Thula Moon v Uffu ukázala nejen špičkovou techniku, ale i pestrou škálu emocí. Z vydařené sobotní premiéry a následné nedělní reprízy byla nadšená. „Je to pro mě velký krok dopředu,“ prohlásila dojatě.

S představením Through the Truth byl nadmíru spokojený i producent. „Je to vyprávění o životě úžasné akrobatky a zároveň malé holky z havajských ostrovů. Abstraktní, bez wau efektu, ale když se do toho položíte, jasně pochopitelné,“ ocenil představení ředitel trutnovského Uffa Libor Kasík. Autorkou hry je divadelní režisérka Hana Strejčková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek