Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Výtvarníci opět otevřou ateliéry. Podle zvyku se předvedou vedle Uffa

9. 6. 2022

Výtvarníci opět otevřou ateliéry. Podle zvyku se předvedou vedle Uffa 0 snímků
Tradiční akce, při které umělci zpřístupňují veřejnosti svoje dílny a studia. Tím jsou proslulé Dny otevřených ateliérů. V sobotu se uskuteční také v Trutnově, ale stejně jako v předchozích letech s místní specialitou. Většina členů ze Spolku podkrkonošských výtvarníků se ukáže vedle Uffa. Akce začíná v 10 hodin.

„K vidění budou obrazy, fotografie, dřevořezba, paličkovaná technika a další, al také ukázky jednotlivých pracovních postupů,“ uvedl náčelník spolku Ctibor Košťál.

Nejmenší návštěvníci dostanou prostor pro vlastní realizaci. Chybět nebude ani tradiční improvizovaný fotoateliér, kde se příchozí mohou nechat zvěčnit a zároveň si i odnést svoji podobenku z minulých ročníků, vše zdarma.

Kdo má rád řezbářství, sochařství a malbu, může ale vyjet i mimo Trutnov. „Další náš člen, sochař Roland Hantl návštěvníky přivítá na své zahradě v Mladých Bukách čp. 254,“ upozornil Košťál.

Do akce se zapojí i další umělci z regionu. Například v Rudníku-Bolkově otevře Eva Edler skleněný ateliér, přístupné bude i tkalcovské muzeum v trutnovském Domě pod Jasanem. Zejména keramikou a hrnčířstvím známá Klára Schück zpřístupní svůj ateliér v Markoušovicích, a to v sobotu i v neděli.

(pac, tz-cko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál