Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Výtvarníci opět otevřou ateliéry. Podle zvyku se předvedou vedle Uffa

9. 6. 2022

Výtvarníci opět otevřou ateliéry. Podle zvyku se předvedou vedle Uffa 0 snímků
Tradiční akce, při které umělci zpřístupňují veřejnosti svoje dílny a studia. Tím jsou proslulé Dny otevřených ateliérů. V sobotu se uskuteční také v Trutnově, ale stejně jako v předchozích letech s místní specialitou. Většina členů ze Spolku podkrkonošských výtvarníků se ukáže vedle Uffa. Akce začíná v 10 hodin.

„K vidění budou obrazy, fotografie, dřevořezba, paličkovaná technika a další, al také ukázky jednotlivých pracovních postupů,“ uvedl náčelník spolku Ctibor Košťál.

Nejmenší návštěvníci dostanou prostor pro vlastní realizaci. Chybět nebude ani tradiční improvizovaný fotoateliér, kde se příchozí mohou nechat zvěčnit a zároveň si i odnést svoji podobenku z minulých ročníků, vše zdarma.

Kdo má rád řezbářství, sochařství a malbu, může ale vyjet i mimo Trutnov. „Další náš člen, sochař Roland Hantl návštěvníky přivítá na své zahradě v Mladých Bukách čp. 254,“ upozornil Košťál.

Do akce se zapojí i další umělci z regionu. Například v Rudníku-Bolkově otevře Eva Edler skleněný ateliér, přístupné bude i tkalcovské muzeum v trutnovském Domě pod Jasanem. Zejména keramikou a hrnčířstvím známá Klára Schück zpřístupní svůj ateliér v Markoušovicích, a to v sobotu i v neděli.

(pac, tz-cko)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál