Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Dolce Fest aneb Svátek hudby, začátek prázdnin si všichni naplno užili

2. 7. 2022

Dolce Fest aneb Svátek hudby, začátek prázdnin si všichni naplno užili 66 snímků
Každoroční zahájení letní sezóny a začátek prázdnin v Dolcích u Trutnova přilákal včera do tamního kempu velké množství fanoušků dobré hudby. Konal se tam totiž tradiční hudební festival Dolce Fest 2022. Skvělá nálada přítomných umocnila atmosféru této hudební události za účasti kapel rozmanitých žánrů.

A kdo se fanouškům letos představil? Písničkář, textař a skladatel Libor Pavlata se skupinou předních českých muzikantů, kteří letos v květnu vydali v pořadí třetí album s hitovým stejnojmenným singlem Až se znova narodím. Tento počin otevřel dveře písničkáři s čím dál rockovějším zvukem nejen do rádií, ale i k srdcím posluchačů, diváků a získává si tak stále více fanoušků, což bylo patrné také včera v Dolcích.Další formace Hodiny je pětičlenná pražská popová skupina založená v roce 2016. Jejich debutový singl je Stmívání. Nejvíce osobní singl nese název Nezapomeň a charismatický frontman skupiny Tomáš Sehnal ho napsal pro ženu, kterou miluje, jež v dobrém slova smyslu otočila jeho svět vzhůru nohama: dceru Elišku. Také tato kapela si získala přízeň přítomných posluchačů.

Jako třetí ve festivalovém pořadí s poetickým názvem Poetika vystoupila hudební skupina, která v roce 2016 vystřelila svým debutovým singlem Zkouším žít mezi nejhranější interprety toho roku. Na úspěch prvního hitu navázala kapela písní Každou vteřinou a prvním albem Trinity (2017). Za zmíněný rok byla Poetika nominována na objev roku v anketě Český slavík. Letos jí vyšlo druhé album Identity.

Kdo by v tomto regionu neznal kapelu Heebie Jeebies z Hronova. Vznikla už v roce 1993 a během své existence natočila několik zdařilých videoklipů. Heebie Jeebies mají za sebou hraní na velkých festivalech po celé republice, v klubech i na Slovensku či Polsku a dokonce na kuriózních místech, jako například v autoservisu, pivovaru, na plese gymnázia nebo univerzitě. Podkrkonošský folklórně elektro ska-punk´n´rollový cirkus dovede diváky jaksepatří rozparádit.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovnky.cz
Foto: Miloš Šálek