Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Ukradený čas, velkolepé finále Dance festivalu

18. 7. 2022

Ukradený čas, velkolepé finále Dance festivalu 0 snímků
Závěrečným představením v Uffu vyvrcholil trutnovský Dance Festival. Performance nazvaná Ukradený čas byla výsledkem sedmidenního společného úsilí amatérů a profesionálních umělců. U publika sklidila velké ovace.

Na multižánrovém uměleckém festivalu je setkávání amatérských zájemců o tanec, výtvarné umění a divadlo s profesionálními umělci tradicí. Začíná se od nuly. Nejsou připraveny žádné choreografie, scénografie ani hudba.

„Vše vzniká velmi organicky až po příjezdu přihlášených účastníků. Lektoři zohledňují každého jednotlivého zájemce o umění svým individuálním přístupem, podporou a otevíráním nových obzorů a možností autentického uměleckého projevu,“ uvedla organizátorka Kateřina Talavašková.

Letošní festivalové téma se neslo v duchu knižní předlohy Děvčátko Momo a Ukradený čas, jejímž hlavním mottem je myšlenka, že veškerý čas, který opravdově neprožíváme ve svém srdci, je ztracený čas. Kradou nám ho činnosti, které děláme mechanicky, pouze pro samotnou činnost a nepociťujeme při nich radost, naplnění a inspiraci.

Lektory byli kromě Kateřiny Talavaškové ještě Linda Rančáková, Eliška Soukupová, Veronika Smolková, Kateřina Beran, Eliška Soukupová, Jiří Grus, Jan Erben a Václav Chalupský. Výrazně přispěli k dalšímu posunu na pomyslném žebříčku choreografické, režijní, technické i hudební kvality.

(pac, tz-kat)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek