Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Donutil bavil lesárnu historkami, pochválil zvěřinu ze školní kuchyně

13. 4. 2022

Donutil bavil lesárnu historkami, pochválil zvěřinu ze školní kuchyně 0 snímků
Slavný herec a skvělý bavič Miroslav Donutil pobyl valnou část úterka v České lesnické akademii v Trutnově. Nejprve blahopřál k narozeninám řediteli školy Miloši Pochobradskému a poté besedoval v aule se studenty a učiteli.

Gratulovat řediteli nepřijel náhodou. Oba se totiž znají dlouhá léta. Seznámili se na oslavě, zjistili, že mají podobné koníčky a od té doby se setkávají na rybách nebo na fotbale.

Při besedě se přiznal, že mu chutnalo ve školní jídelně, kam ho ředitel pozval na oběd. „Dnes jsme měli vynikající zvěřinu, opravdu jsem si pošmákl,“ ocenil.

Prozradil také, jakým byl v mládí středoškolským studentem. „Profiloval jsem se tím, že jsem si z pedagogů dělal legraci. Nebyl jsem vzorný student, byl jsem průserář,“ připustil.

Pobavil historkami z natáčení, vyprávěním o kamarádech z filmové a herecké branže. Vzpomínalo se na Pelíšky a Černé barony, nebo na legendárního herce Jiřího Kodeta, brněnského siláka Frantu Kocourka a režisérku Věry Chytilovou.

Donutil také naznačil, proč by se mohl do Trutnova vrátit. „Rád rybařím na Českomoravské vysočině, často chytám na Lipně, rybářských míst je celá řada. Doufám, že i sem zajedu na ryby. Třeba tady chytím i candáta,“ prohlásil.

(pac, tz-mšá)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek