Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Hardcoroví matadoři, uznávaná frontmanka a dražba lebky na Monsteru

19. 4. 2022

Hardcoroví matadoři, uznávaná frontmanka a dražba lebky na Monsteru 0 snímků
V sobotu se ve Voletinách uskutečnil již 17. Monster of Metal and Hardcore a opět se ukázalo, že má své věrné návštěvníky, kteří mají akci již natrvalo zapsanou ve svých kalendářích. V sálu místní hospody si užívalo atmosféru sedmi koncertů bezmála 300 metalových fandů.

Začátek akce odstartovali Deadpoint z Polska, kteří nasadili opravdu vysokou laťku a dokázali tam prodat své zkušenosti z nejednoho evropského turné. Jako další přišla na scénu black metalová smečka Naurrakar, která celý set odehrála se zajímavou image v plynových maskách.

Jedno z milých překvapení festivalu byla thrash metalová kapela Refore. Mladí dvacetiletí kluci budili dojmem, že thrash metal hrají už od 80. let. 

Posléze přišel na řadu jeden z headlinerů – kapela Diligence. V sále šlo do tuhého a jejich frontmanka Dahlien ukázala, že ne nadarmo se jí dostává uznání i v zahraničí.

Po jejich vystoupení se dražila monstrózní soška lebky, kterou přivezla mladá umělkyně Ravenka a nový majitel tohoto artefaktu si ji cenil na 2 000 korun.

Hlavní hvězdou sedmnáctého ročníku byli českokrumlovští matadoři na poli hardcore. Locomotive, legenda české hardcorové scény ukázala, že má páru jako parní lokomotiva. Klobouk dolů, jak stále dokážou lidi dostat do varu.

Stellaris přijeli odprezentovat jeden den staré EP Upside Down a po brutálních vřavách předchozích účinkujících bylo celkem příjemnou změnou slyšet i čistý dívčí zpěv jejich charismatické zpěvačky.

Na závěr Monster of Metal and Hardcore e zahrála kapela DewDrop a lidi mohli zaskotačit ve stylu grindcoru.

Vedle hudby je Monster již několik let spojený i s charitou a letošní výtěžek poputuje na účet malé Šarlotky Přichystalové. „V kasičce umístěné u vstupu, kterou jsme pod dozorem zástupce města Trutnova odpečetili a řádně přepočítali, bylo úžasných 11 579 korun. Z již zmíněné dražby přibyde dalších 2 000 a my tuto částku navíc dorovnáme, takže malé Šarlotce pošleme 15 000 korun na rehabilitace a další nezbytné pomůcky, které potřebuje,“ uvedl pořadatel festivalu Libor Mazura.

„Chtěl bych poděkovat všem sponzorům, partnerům, kamarádům, kteří se podílejí na přípravě nebo průběhu akce. Všem, kteří máte to naše dílko Monster i trochu za svý a jste rádi jeho součástí. Díky všem, kteří na akci chodíte a my se velice vynasnažíme, abyste rádi chodili i dál,“ dodal „Mazi“.

V příštím roce na jaře Monster of Metal and Hardcore bude slavit plnoletost. Ale pro nedočkavce se pod hlavičkou festivalu ukáže v září ve Voletinách i legenda českého thrashmetalu kapela Debustrol. Máte se tak na co těšit!

(bog, tz-lma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek