Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Mimořádně barevné olejomalby Kubrika a Hofmana v Galerii Draka

5. 4. 2022

Mimořádně barevné olejomalby Kubrika a Hofmana v Galerii Draka 0 snímků
Poetické barvy a surrealistické představy dvojice Monti Kubrik a Petr Hofman doslova rozzářily přízemní prostory Galerie Draka ve Školní ulici. Obrazy spřízněných výtvarníků tvoří nově zpřístupněnou expozici Úhel pohledu.

Výstava na první pohled zaujme mimořádnou barevností. Olejomalby Monti Kubrika (vlastním jménem Petr Lískovec) z Prahy oslovují sytými barvami. Je z nich patrné lyrické a poetické cítění. Ukazují člověka v některých momentech jeho života, ale také krajiny ozářené měkkým světlem pronikajícím skrze mraky. „Velmi atraktivní jsou také obrazy z cyklu Hudební velikáni, například portréty Erica Claptona a Roberta Planta,“ upozorňuje kurátor výstavy Otto Štemberka.

Zdánlivě temnějším stylem se prezentuje Petr Hofman. Výtvarníka (původem z Trutnova) přivedla k malování až po padesátce zkušenost s psychickou nemocí. I proto lze v jeho obrazech najít hlavně zamyšlení nad životem i nad sebou samým.

Pracuje s akrylovými barvami, v kresbách především s pastelkami. „Nejdůležitější pro něho je, že dokázal onemocnění přetvořit v něco, co se líbí, a snaží se ukázat jednu z cest v boji s duševní nemocí,“ říká Štemberka.

Unikátní výstava obrazů od výjimečných autorů potrvá až do 8. května. V Galerii Draka je přístupná denně kromě pondělí. A ještě jedna důležitá informace na závěr - expozice je prodejní. Pokud se vám některý z obrazů bude líbit, můžete si ho koupit.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Petr Kotyza