Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Monster of Metal and Hardcore nabudí i pomáhá

13. 4. 2022

page.Name
Zdálo se to být skoro nemožné, ale tradiční metalová přehlídka kapel Monster of Metal and Hardcore se ve Voletinách uskuteční dle plánu ve svém obvyklém čase, tedy již tuto předvelikonoční sobotu od 17 hodin. Uvolnění opatření umožní organizátorům pořádat akce bez omezení počtu účastníků, a tak všichni doufají, že si tuhle už legendární akcičku nenechá spousta lidí ujít a na 17. ročník dorazí co nejvíce fandů dobré muziky.

Letošním tahounem jsou Locomotive, matadoři na poli hardcore z Českého Krumlova, kteří si již vydobyli jméno a fandů mají opravdu dost.

Dále se představí Diligence, pětičlenná progressive death metalová kapela z Prahy, která se na Monsteru objeví po šesti letech a za tu dobu ušla kus cesty. „Za mikrofonem stojí zpěvačka Dahlien, která mimo jiné v létě 2019 jako záskok absolvovala evropské turné s americkou technical death metalovou kapelou Abnormality,“ poukazuje pořadatel Libor „Mazi“ Mazura.

 

Ani tentokrát nebude chybět zahraniční host. Z polské Wroclavi dorazí Deadpoint, kteří se na začátku roku 2014 rozhodli oslovit metalovou veřejnost deskou a začali nahrávat ve dvou studiích jako Perlazza Studio, MaQ Records. Se zvukem pomohl dánský zvukař Jacob Hansen (Pestilence, Volbeat, Destruction), který desku namíchal, a Brazilec Gustavo Sazes (Arch Enemy, Morbid Angel, Kamelot) album produkoval. Díky tomuto spojení se kapela vydala správným směrem. „A proto budou i na Monsteru,“ usmívá se Mazi.

Line-up 17. ročníku

  • 17:00 – 17:45 Deadpoint
  • 18:15 – 19:00 Naurrakar
  • 19:30 – 20:15 Refore
  • 20:45 – 21:30 Diligence
  • 22:00 – 22:45 Locomotive
  • 23:15 – 00:00 Stellaris
  • 00:30 – 1:15 Dewdrop

Další zajímavou bandou bude Stellaris. Pražská metalová kapela vznikla v roce 2019 a její hudba je ovlivněná metalcorovými kořeny. Tahle čtyřčlenná sestava tvoří hudbu založenou na moderních kytarách, intenzivních groovech a rozmanitých vokálech frontwoman Nicol.

Sestavu kapel pak doplní Naurrakar (blackmetal) z Prahy a přespolní Dewdrop (grind) z Nového Města nad Metují.

Stalo se už tradicí, že se na akci organizátoři snaží pomoci i někomu, kdo to opravdu potřebuje. Osud jejich vlastní holčičky a hudba je spojili s rodinou malé Šarlotky, která musela bojovat ihned po příchodu na svět. Po všemožných vyšetřeních a dlouhých pobytech v nemocnici toho je na jednoho malého človíčka až moc: trpí dětskou mozkovou obrnou, má významnou centrální poruchu zraku, těžké vývojové opoždění, encefalitidu, skoliózu páteře, po čase se připojila i epilepsie. Je toho hodně, ale i přesto je Šarlotka ve svých šesti a půl letech veselá šikovná holčička. „Výtěžek sbírky bude použit na rehabilitace a případně i částečnou úpravu bezbariérového bydlení,“ upřesňuje Libor Mazura.

Více se dozvíte na facebookovém profilu Monster of Metal and Hardcore.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: www.bandozone.cz