Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Izraelská choreografka Sharon Vazanna uvede v Uffu dvě oceňované inscenace

20. 4. 2022

Přední izraelská choreografka Sharon Vazanna uvede v Uffu dvě oceňované inscenace 0 snímků
Bude to mimořádná událost, které se zúčastní výjimečná osobnost. I tak se dá popsat chystaná návštěva z Izraele. Do východočeského Trutnova přicestuje skvělá tanečnice a úspěšná choreografka Sharon Vazanna. Ve polyfunkčním divadle a kulturním epicentru Uffo uvede po Velikonocích dvě inscenace - High a Good Children.

Sharon Vazanna proslula jako tanečnice, performerka, autorka a choreografka. Od úspěšných studií v Rotterdamu a Jeruzalémě opakovaně spolupracuje se špičkovými umělci z celého světa. Nyní se chystá na cestu do Trutnova.

„Měla k nám přijet už před dvěma lety s tanečním představením Monster, ale kvůli covidové pandemii z toho v poslední chvíli bohužel sešlo. O to víc se na ní teď těšíme,“ upozornil Libor Kasík, ředitel společenského centra Uffo.

Výčet úspěchů nebo prestižních štací Sharon Vazanny je bohatý. Co zmínka, to významná instituce či známé jméno. Seznam spolupracovníků tvoří například umělci Anouk Van Dijk, Mats Ek nebo Idan Cohen. Tančila ve švédském Cullberg Ballet a v Kibbutz Contemporary Dance Company v Izraeli.

Založila vlastní taneční skupinu Body in Dance. Dostala řadu cen, tu nejpodstatnější od Ministerstva kultury za umělecký tanec pro mladé choreografy nebo cenu publika v soutěži Masdanza Choreography na Kanárských ostrovech. Je žádanou učitelkou tance.

V neděli 24. dubna přiveze do Trutnova dvě inscenace, pod kterými je autorsky podepsaná. Good Children původně vytvořila pro Curtain Up Dance Festival v roce 2019 a na jevišti v ní účinkují tři performeři - dva muži a jedna žena. Představení High se dvěma tanečníky (muž a žena) mělo premiéru v roce 2014 v Jeruzalémě. Obě inscenace patří mezi nejvíc oceňované a uznávané.

„Úžasnou práci Sharon už mohli obdivovat diváci v USA, Španělsku, Itálii nebo Švýcarsku. Já jsem měl to štěstí v Tel Avivu a hned jsem věděl, že její dílo musím zprostředkovat českým milovníkům tance a divadla obecně. Už se na ni v Uffu moc těšíme. Jinde v Česku letos ani v nejbližších letech její inscenace k vidění určitě nebudou,“ upozornil Kasík, jenž zároveň opakovaně děkoval za podporu izraelské ambasádě.

Více podrobností o představení a prodeji vstupenek najdete na webových stránkách www.uffo.cz v sekci Program.

(pac, tz-caj)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: sharonvazanna.com