Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

V Uffu bude Neklid a Závadný obsah, divadelní komedie z posmrtného světa

11. 4. 2022

V Uffu bude Neklid a Závadný obsah, divadelní komedie z posmrtného světa 35 snímků
Očekávaná premiéra je tady! Závadný obsah od trutnovského ochotnického Ďyvadla Neklid se bude hrát v Uffu už zítra večer.

Absurdní komedie z vymyšleného světa, ve kterém je rizikové být samostatně myslícím jednotlivcem, sklidila na konci loňského roku v Národním domě velký úspěch. „Pozvali jsme známé a přátele. Ohlasy byly mimořádné! O to víc se nyní těšíme na oficiální premiéru do Uffa,“ říká autor hry a šéf souboru Petr Vanžura.

Závadný obsah

  • černá komedie, nejnovější hra Ďyvadla Neklid
  • autorem je scénárista a režisér Petr Vanžura
  • hrají: Miloslav Bernhard, Daniel Krutiš, Denisa Tomanová, Eva Pavelková, Olga Hryzlíková, Marek Pakulski, Irena Schöppová, Helena Hardikerová, Radka Viková a Robin Fajfr.
  • kostýmy navrhla Paulina Skavova
  • hudbu napsal Vít Troníček
  • zvuk má na starosti Zuzana Vostřezová
  • premiéra bude v úterý 12. dubna v 19 hodin v Uffu

Děj je následující: úředníci kádrují zbloudilé duše mrtvých. Duše jsou tlačené do něčeho absurdního. Některé se podvolí hned, jiné až později, další po nátlaku a některé se nepodvolí vůbec. Jejich postoje se ale postupně mění. Úřad na konci zjistí, že na třídění duší šel špatně. Vše pak dospěje do úplného absurdna.

„Je to vymyšlený svět, fantaskní prostředí. Ale postavy a děj jsou inspirované realitou. Hlavním motivem je odpovědnost jednotlivce, jestli se nechá zlomit nebo zmanipulovat, zda je ochotný přijímat cizí pravdy za nějakou momentální výhodu a jestli se vzdá vlastní zodpovědnosti,“ vysvětluje Vanžura.

 

S velmi nekorektní komedií Závadný obsah se trutnovští ochotníci představili na únorové krajské přehlídce amatérského divadla v Červeném Kostelci. Petr Vanžura coby autor obdržel od festivalové poroty čestné uznání za námět inscenace. Nyní se vrací před trutnovské publikum.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek