Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fotografka Kateřina Svobodová poprvé vystaví své momentky

11. 5. 2022

page.Name
Jen tak si jdu… To je název výstavy, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 13. května od 17 hodin v Galerii Draka. Pokud tam dorazíte, stanete se součástí jedné velké premiéry. Autorem snímků bude totiž mladá Trutnovačka a externí fotografka naší redakce Kateřina Svobodová, která zaplní svůj vůbec první výstavní prostor v životě.

„Na fotkách se objeví všechno, co mám rád. Jen tak si jdu… a cvaknu. Hory, lidi, zvířata, urbex,“ líčí
absolventka místní průmyslovky. Kolik fotek veřejnost uvidí, zatím přesně neví ani ona sama, protože na vernisáži poběží její momentky i v televizi, která je v galerii zabudovaná. „Takže toho asi bude víc,“ usměje se.

Na kterou z vystavovaných fotek bude nejvíce pyšná? „Mám ráda všechny své fotky, hezky k sobě ladí a někdy i navazují,“ přibližuje. Pokud by však měla nějakou vypíchnout, bude to jedna zimní…

„Byla vánice a kousek od Labské boudy jsem zahlédla výpravu lidí, tu fotku mám moc ráda,“ dodává Káťa. Kouzlu zachycování života skrz objektiv propadla pár let zpátky. „To jsem začala objevovat opouštěné budovy, konkrétně tou první byl Labyrint – bývalá jazyková škola, kde to všechno začalo,“ prozrazuje. K tomu se přidaly momentky ze školy, do ruky se jí dostal první Nikon a této značce je věrná i nadále.

„Na focení mě baví taková ta klasika, to zachycení okamžiku, co se už nebude opakovat,“ říká o svojí
zálibě, na jejíž výsledky můžete do Galerie Draka přijít mrknout až do 19. června.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová