Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

ZUŠka chystá výtvarný happening a benefiční koncert pro uprchlíky

3. 5. 2022

page.Name
Žáci a učitelé Základní umělecké školy Trutnov si na závěr tohoto týdne připravily dvě akce, na které může zavítat veřejnost. Tou první bude v pátek odpoledne výtvarný happening s názvem Společně za mír a solidaritu. V sobotu večer pak v Uffu zazní Koncert od srdce.

Výtvarný happening s cílem symbolicky podpořit válkou zasaženou Ukrajinu se uskuteční na cyklostezce v sousedství kynologického cvičiště od 15 do 17 hodin. Výtvarná akce, která vznikne ve spolupráci s firmou Gast-Pro, volně naváže na tři roky starou událost, kdy žáci společně s trutnovskou veřejností vytvořili velkoformátovou malbu české vlajky, která se skládala ze symbolů svobody a demokracie s cílem oslavit a připomenout třicáté výročí Sametové revoluce.

Malovat se tedy opět bude technikou street artu - přes šablony pomocí graffiti sprejů. Zapojení veřejnosti je více než vítáno.

V doprovodném programu vystoupí také žáci tanečního a literárně- dramatického oboru. 

Sobotní koncert žáků a učitelů ZUŠ Trutnov proběhne od 18 hodin pod záštitou města Trutnova a ve spolupráci s Oblastní charitou Trutnov a Společenským centrem Uffo.

Těšit se můžete na orchestr Musica Candida, školní dechový orchestr, kapelu MyBand!, soubor Piacere, flétnový soubor a řadu sólistů se známými písněmi i skladbami za doprovodu svých učitelů.

Výtěžek z koncertu bude věnován na materiální pomoc ukrajinským válečným uprchlíkům žijícím v Trutnově.

Připomeňte si podzimní vystoupení ZUŠ Trutnov ve vyprodaném Uffu.

 

(bog, tz-jer)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv ZUŠ Trutnov