Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Benjaming´s Clan nezvykle mlží. Jaká bude jeho nová píseň?

28. 1. 2022

page.Name
Nezvykle tajemná je v posledních týdnech petříkovická kapela Benjaming´s Clan. Fanouškům má brzy představit novou píseň. Jenže zatímco v minulých letech dávala o novinkách vědět s předstihem, nyní se poněkud překvapivě o propagaci nesnaží.

V hudebních kruzích se hovoří o tom, že novou skladbu mají „Benjamini“ zveřejnit každým dnem. Na webu oblíbené hudební skupiny, ani na sociálních sítích, ale takové informace nejsou. Žádná tisková zpráva pro novináře, žádné avízo pro fanoušky. Pouze nenápadná informace staršího data, že se „Clan“ na několik dnů zavřel do nahrávacího studia. Jindy výřeční členové kapely mlčí. „Můžeme jen potvrdit, že studiová nahrávka je hotová,“ prohlásil basák kapely Olin Dlouhý.

Muzikanti z Petříkovic ale zřejmě nebyli aktivní jen ve studiu. I když v tichosti, ale až nezvykle často se v poslední době objevovali v těsné blízkosti zříceniny hradu Vízmburk u Havlovic. A rozhodně ne jako turisté. „Snažíme se co nejvíc zpestřit místní dění. Oblíbená hudební skupina a výjimečná kulturní památka světových parametrů, to by mohlo být velmi zajímavé spojení,“ připustil tamní kastelán Lukáš Králík.

U kapely bývá v poslední době zvykem natáčet s novou písní rovnou i videoklip. Je tedy pravděpodobné, že právě na Vízmburku mohly vznikat některé záběry. Muzikanti to sice potvrdit nechtěli, ale známý trutnovský filmař Petr Špetla nepřímo připustil, že v kopcích nad Havlovicemi s kamerou a Clanem trávil hodně času. „Spolupracujeme už delší dobu. Lokalita u zříceniny je vizuálně velmi zajímavá. A nejen ve dne,“ okomentoval noční snímek, na kterém je zachycený při natáčení záběrů uprostřed hradu. Jestli ale pochází přímo z natáčení s kapelou Benjaming´s Clan odmítl potvrdit.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: archiv Petra Špetly