Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

FOTO: Žáci ZŠ Mládežnická se ocitli v Mecholandu

28. 1. 2022

FOTO: Žáci ZŠ Mládežnická se ocitli v Mecholandu 0 snímků
V rámci volitelného předmětu Digitální technologie se ve čtvrtek žáci 8. a 9. ročníku ze Základní škola Mládežnická zúčastnili komentované prohlídky Mecholand v Galerii města Trutnova. Výstavou je provedl přímo autor, výtvarník Adolf Lachman, který se jako součást týmu studia Amanita Design zásadním způsobem podílel například na nám dobře známých hrách Samorost 1 a 2 a Machinárium.

„Pan Lachman nás poutavým a osobitým způsobem nechal nahlédnout do své práce, tedy do světa kresby, kterou následně upravuje v počítači. Zároveň nám přiblížil svou spolupráci na počítačových point and click adventurách vyvíjených českou firmou Amanita Design,“ uvedl zástupce ředitele školy Michal Strnad. Žáky velice zaujali také autorovi krátké verše, které výstavu kreseb a obrazů doprovázejí. „Jsou vtipné a neotřelé,“ dodal Michal Strnad.

Výstavu Mecholand v Galerii města Trutnova můžete navštívit do 26. února. Ve čtvrtek proběhly celkem čtyři komentované prohlídky kromě žáků ZŠ Mládežnická se jich zúčastnili i studenti gymnázia a ve večerních hodinách i veřejnost.

(bog, tz-mst)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek