Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Charitativní Webrovkafest opět pomůže dětem, bude mít pořadové číslo 21

15. 11. 2022

page.Name
Podpora dětí z dětských domovů je každoročním cílem charitativního festivalu Webrovkafest na Klučance v Dědově u Teplic nad Metují. Výjimkou nebude ani letošní 21. ročník, který se koná už tuto sobotu. Začne ve 14.30 hodin.

„Jako každý rok jsme se snažili sestavit co nejpestřejší hudební přehlídku a věřím, že se nám to podařilo,“ říká organizátor festivalu Vojtěch Lábus z Trutnova. Návštěvníci se mohou těšit například na vystoupení jedné z nejlepších moravských folklórních kapel Tomáš Kočko & Orchestr, dále na nestory českého reggae Švihadlo (na úvodním snímku) či geniálního hráče na didgeridoo a gong Ondřeje Smeykala.

Skvělým zážitkem bude jistě i vystoupení mladé desetičlenné jazz-funkové kapely MyBand! z Trutnova, poprvé také dorazí hosté z nedalekého Polska - thrash metalová kapela Schizodeath z Walbrzychu.

Tradiční součástí budou také divadelní představení. Charitativní událost zahájí divadelní spolek BAF Hostinné se svou autorskou hrou Atentát. Jako jeden z moderátorů se místnímu publiku představí mistr slam poetry Anatol Svahilec.

Během festivalu bude opět probíhat dobročinná aukce obrazů a fotografií od mnoha rozmanitých autorů. „Peníze z aukce budou přidány k výtěžku, který tradičně věnujeme Institutu zážitkové pedagogiky na krytí zážitkových pobytů dětí z dětských domovů na Klučance,“ uvádí Lábus.

Letošní ročník bude v podtitulu věnován hrdinům, tedy všem jejichž činy stojí za to, aby nebyly zapomenuty. Ať už jde o I., II., III. odboj, nebo o obyčejné lidi, kteří neváhají nasadit své vlastní životy při záchraně druhých.

Občerstvení se bude jako vždy podávat do rozložitelných bioplastových kelímků. K dopravě na festival lze využít vlakových spojů, které jsou uvedeny na webu www.webrovkafest.com, v provozu by měla být také zastávka Dědov. Pokud ne, zastávka v České Metuji je vzdálena necelý kilometr.

Po skončení programu na hlavní scéně bude přistaven autobus, který zdarma pojede směr Trutnov. V případě většího počtu zájemců je možné domluvit odvoz i z dalších měst v okolí. „Rádi bychom poděkovali všem partnerům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné takovou akci uspořádat,“ dodává organizátor Vojtěch Lábus.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Webrovkafest