Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Webrovkafest přinesl pro dětské domovy 80 tisíc korun

21. 11. 2022

Webrovkafest přinesl pro dětské domovy 80 tisíc korun 0 snímků
Jednadvacátý ročník charitativního festivalu Webrovkafest je již minulostí. Za velkého zájmu publika a bohatého kulturního programu se uskutečnil v sobotu v souladu s tradicí v objektu Klučanka v Dědově u Teplic nad Metují. Podle hlavního organizátora Vojtěcha Lábuse z Trutnova šlo o velmi zdařilou událost se skvělou atmosférou.

V této souvislosti se uskutečnila charitativní sbírka v podobě vstupného, dražby uměleckých děl, příspěvku Trutnovské alternativní scény a sponzorů, která přinesla částku 80 tisíc korun. Tyto finanční prostředky budou použity na podporu dětských domovů v Sedloňově v Orlických horách a Tisé nedaleko Ústí nad Labem pro vánoční pobyty tamních dětí právě na Klučance, což byl hlavní cíl a smysl festivalu.

„Půjde o vánoční pobyt čtyřiceti dětí a z peněz, které zbydou, budou finančně pokryty ještě jarní a letní pobyty dětí z obou dětských domovů,“ upřesnil Lábus a pochvaloval si, že oproti minulému roku na festival dorazilo téměř o polovinu více návštěvníků. Ten letošní byl navíc věnován hrdinům - účastníkům I., II., III. odboje a také obyčejným lidem, kteří neváhají nasadit své vlastní životy při záchraně druhých.

Na úvod nechybělo představení divadelního spolku BAF z Hostinného s autorskou hrou Atentát. V hudební části vystoupil Tomáš Kočko & ORCHESTR, dále reggae kapela Švihadlo, hráč na didgeridoo a gong Ondřej Smeykal, mladá desetičlenná jazz-funková kapela MyBand! z Trutnova, či thrash metalová kapela Schizodeath z Polska. Součástí festivalu bylo dražba rozmanitých výtvarných prací včetně fotografií, mezi nimiž byly i snímky trutnovského fotoklubu KDÚ.

„Takovou dražební perličkou bylo, že jedna účastnice dala do dražby obraz, který poté vydražil její manžel,“ prozradil Lábus, který ubezpečil, že festival Webrovkafest na Klučance bude pokračovat 22. ročníkem i v příštím roce, a to 18. listopadu. „Tomu bude předcházet v sobotu 25. února další akustický Webrovkafest v pivnici Kotva v Trutnově. Mezi potvrzenými hosty bude známá hudební skupina Synové výčepu,“ zve na příští rok organizátor Vojtěch Lábus.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová a Lenka Hurdálková