Neděle

16. června 2024

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Prosím, zanechte zprávu! Akční výpověď o současném světě

5. 12. 2022

page.Name
Výkony na samé hranici pohybových možností a unikátní výtvarné provedení. To jsou superlativy, které nejčastěji zaznívají o představení Please leave a message. Jihočeské Divadlo Continuo s ním sklízí mimořádné úspěchy na všech pódiích. Nyní se předvede v trutnovském Uffu.

Na scéně se odehrává příběh pěti lidí. Společně se objeví na neznámém místě, které připomíná čekárnu. Aby zjistili, jak a proč se tam ocitli, pustí se do hovoru s hlasem, který k nim mluví z amplionu. Postupně ale zjišťují, že si s automaticky znějícím hlasem nerozumí. „Snaží se domluvit jinak, tělem, pohybem, tancem. Během večera se jim sice nedostane odpovědí na jejich naléhavé otázky, zato se však dozvědí hodně o sobě samých,“ naznačuje režisér Pavel Štourač.

Jeviště tvoří dvě velké černé plochy – stěna a podlaha, na které performeři ve strhujícím tanečním rytmu píšou, kreslí a čmárají barevnými křídami zprávy, sdělení, otázky a touhy. „Je to převážně fyzické divadlo s prvky akrobacie na hodně aktuální téma. Je to prostě akční výpověď o současném světě,“ tvrdí o představení Libor Kasík, ředitel Uffa.

O ději autorské inscenace vypovídá už sám název – Please leave a message, v českém překladu „prosím, zanechte zprávu“. Tato slova jsme zvyklí slýchat z telefonu, když se někomu nebo někam nedovoláme. „Pro naše představení je název metaforou současné společnosti, kdy často potřebujeme znát odpovědi na naléhavé otázky, ale nevíme, na koho se obrátit a zbývá nám jen možnost zanechat zprávu a doufat, že se někdo ozve,“ vysvětluje režisér Štourač.

Představení Please leave a meesage zařadilo trutnovské Uffo do kategorie Nové divadlo. Na programu je v úterý 6. prosince od 19 hodin. „Divadlo Continuo u nás dosud nevystupovalo, takže to bude premiéra s dechberoucí inscenací,“ dodává Libor Kasík, ředitel Uffa. Vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji, nebo na Inforecepci Uffo.

(pac, tz-lik, fo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Uffa