Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Ve Slavětíně koncertovalo Kasper Trio. Za týden zazpívá Chorea Corcontica

4. 12. 2022

Ve Slavětíně koncertovalo Kasper Trio. Za týden zazpívá Chorea Corcontica 0 snímků
Flétna, violoncello a klávesy. V takovém nástrojovém složení hrálo Kasper Trio při druhé adventní neděli ve slavětínské kapli svatého Josefa. S Barborou Kulichovou, Hanou Josífkovou a Tomášem Korbelem měla původně zpívat Zuzana Rainová, ale v poslední chvíli musela odřeknout kvůli nemoci.

I tak si posluchači přišli na své. Zazněly skladby od Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna a Charlese Lefebvra. Závěr koncertu patřil muzice od Bohuslava Martinů a Adama Václava Michny z Otradovic.

Příští neděli je ve Slavětíně na pořadu další adventní koncert. Vánoční písně zazpívá smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica, držitel Kulturní ceny města Trutnova z roku 1992. Vstupenky je možné zakoupit přes portál GoOut.

Koncerty jsou součástí projektu ArtPoint, jehož cílem je vrátit společenský život do slavětínské kaple. Původní stavba z roku 1911 totiž za socialismu osiřela a zpustla. Ruinu se rozhodli v roce 2018 zachránit manželé Renata a Rudolf Kasperovi. Přestavěli ji na moderně pojatou kapli, která nemá klasický oltář, ale zdobí ji ručně splétané plastiky od akademické sochařky Veroniky Psotkové. Pár metrů od vchodu navíc stojí ocelová Lilie od sochaře Michala Gabriela.

Veřejné akce se v kapli konají od loňska.

čtěte také: Před obnovenou kaplí křtili knihu o historii obce


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek