Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Rapper a zpěvák Calin se vrací do Uffa

19. 10. 2022

page.Name
Známý český rapper a zpěvák Calin bude o víkendu koncertovat v trutnovském Uffu. Po roce se tak vrací na místo, kde společně se Steinem27 udělali ze svého koncertu jeden velký mejdan.

Calin právě vyrazil na podzimní turné s akcí nazvanou Popstar Tour podle jeho druhého studiového alba. Fanouškům slibuje tradiční mix starších a novějších písní. „Nemůžeme Trutnov ochudit o starší věci, ale hlavně ani o věci z poslední desky Popstar,“ vzkazuje Calin.

Pětadvacetiletý talentovaný muzikant přitahuje pozornost svým jedinečným hudebním stylem. Jako jeden z prvních u nás vytvořil životaschopnou českou variantu alternativního R&B spojeného s rapem, upozorňují hudební kritici. Zaujal ale také písní Podvod, kterou se souhlasem Honzy Nedvěda přezpíval po svém pro film Shoky & Monthy: Poslední velká akce.

„Kdybych řekl dopředu, jestli chystáme pro fanoušky nějaké překvapení, nebylo to překvapení. Ale ano, součástí koncertu bude i Podvod,“ slibuje.

V Uffu už úspěšně koncertoval. A nejen to. „Do Trutnova se těšíme. Máme to tam rádi, natáčeli jsme tam v době covidu videoklip. Je tam super zvuk a atmosféra je skvělá,“ přiznává Calin.

Spolupráce s talentovaným umělcem si váží ředitel Uffa Libor Kasík. „Calinovu tvorbu jsem objevil v podstatě náhodou. Měl jsem puštěné flow nějaké streamovací služby a najednou poslouchám Růži od Calina se Steinem27. Hned jsem si řekl, že tyhle kluky musím pozvat. Oslovil jsem brněnské Rychlé kluky, zanedlouho přijeli na základní seznamovačku a za nedlouho už tu koncertovali. No a od té doby probíhá spolupráce různým způsobem, každopádně ji vnímám jako smysluplnou,“ dodává.

Calin se hudbě věnuje od třinácti let. Před dvěma lety se vyšvihl na absolutní českou popovou špičku debutovým albem Svědomí. Jeho letošní album Popstar bylo deset týdnů na první příčce českého žebříčku prodejnosti. Mezi hity se trvale usadily například skladby Nad ránem, Hannah Montana a Praha/Vídeň.

Koncert Calina v Uffu se koná v sobotu 22. října od 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji, nebo na Inforecepci Uffo.

(pac, tz-lik)
pavel@trutnovinky.cz