Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

11°

Zítra

18°

Svátek má

Deštivá party se Skyline. Je to velká pocta, ocenil frontman pařící fanoušky

21. 8. 2022

Deštivá party se Skyline. Je to velká pocta, ocenil frontman pařící fanoušky 0 snímků
Byl to pořádný liják, ale koncert skupiny Skyline, hlavní kapely letošního ročníku Artu Kus Festivalu, nepřekazil. Ba naopak! Pod pódiem to v sobotu večer žilo bez ohledu na počasí. „Je to velká pocta, když tam vlezeš a jsou ty nejhorší podmínky,“ ocenil pařící fanoušky frontman skupiny Jakub Bína alias MC Jacob.

V Trutnově žil, měl zde babičku a několik let tu studoval. „Znám to tady jako svý boty a Trutnov prostě miluju. Pro mě je to po Praze hned druhý město na světě. A kdybych se náhodou někdy rozhodl z Prahy utéct, tak asi sem,“ prozradil osmatřicetiletý zpěvák, že se do Trutnova rád vrací. Baví ho prý, jak tak malé město má velmi bohatou kulturu, a to nejen hudební, ale i sportovní.

Měl tady už bezmála dvě desítky koncertů, některé i deštivé. „Ale nikdy nechcalo takhle, tohle byly prostě liány vody,“ usmál se. Když ráno vyjížděl z Prahy, kde prý takhle pršelo šestnáct hodin a všude tekly potoky vody, tak se divil, proč jim nikdo nevolá, že se koncert neruší. Jenže v Trutnově nepršelo. Začalo až v dobu, kdy se v programu blížil čas Skyline.

„To tě pak napadne, že ten koncert bude stát absolutně za hovno. Když jsme zvučili, viděl jsem tam stát jednoho člověka a říkal jsem: Podívej, ten to do pěti minut vzdá. A vzdal to. Myslel jsem si, že na koncert tam nebude nikdo a bude to veřejná zkouška. Ale nebyla!“ řekl zpěvák, kterého pak ještě potěšila zpráva, když se mu doneslo, že na jejich koncert v ten den bylo nejvíc lidí, co přišlo na Bojiště.

Na rozdíl od nich se on mohl na pódiu před kapkami deště schovat, ale několikrát se objevil na hraně a před plotem, takže dešťovou sprchu schytal také. Na poslední písničku pak přeskočil zátarasy a vydal se užít si atmosféru mezi fanoušky. „Po pravdě jsem spíš víc mezi lidmi než na pódiu, ale pak je to trochu problém pro naše zvukaře, kteří to musí uzvučit,“ poznamenal ke svým výletům do publika.

Ve Skyline došlo letos v únoru k velké změně, kdy po skoro čtrnácti letech sestavu opustila zpěvačka Marta Rybin a místo ní se na scéně objevila Natálie Míšová. „Vlastně od té doby, co máme novou zpěvačku, jsme žádné novinky nedělali, ale máme je připravené v šuplíku. Většinu našich věcí jsme s Natálií předělali, takže jsme teď strávili dost času ve studiu a zkušebně. A myslím, že to zaklaplo líp, než jsme všichni čekali,“ řekl Jakub Bína a s úsměvem dodal, že tahle kapela umí trefit do černýho.

Plánování nové desky je však v plném proudu. „Ale je to věc, která je živá. Nemůžeš říct, že to bude tady a teď a dělat to nějak na sílu. Po skoro pětadvaceti letech kapely my nejsme v tý pozici, abychom museli něco vydat za každou cenu,“ nechal se slyšet zpěvák, který se jejím členem stal v roce 2005. „Máme pár nových singlů, tak brzy něco uslyšíte a uvidíte,“ doplnil.

Na nejbližších akcích po trutnovském festivalu bude skupina Skyline hrát hned v pondělí ve Vysokém Mýtě a v pátek dorazí na velký festival Rock for Churchill ve Vroutku. „Myslím, že tam by se měl zajet podívat každý, a to nejen na nás. Protože je to nádherný festival, dělaný s láskou a precizností, a letos to bude poslední ročník,“ uzavřel MC Jacob.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek