Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Hudba na hradě Vízmburk, zahraje i Benjaming´s Clan

26. 8. 2022

page.Name
Sobotním festivalem Hudba na hradě pokračuje na zřícenině hradu Vízmburk série akcí nazvaná Vízmburské kulturní léto. Na pódiu se vystřídá šest kapel.

Na unikátním hradě s pozoruhodným příběhem vystoupí kapely Nchantjazz (šanzon a jazz), The Last Bad Day (alternative metal), Symmeria (metalová symfonie), Schock´o´late (funk rock), Benjaming´s Clan (rock, irsko, punk) a Kane (country, folk, rock). Koncerty začnou ve 14 hodin a skončí pozdě v noci. Hrad bude přístupný po celý den. Cena vstupenky je 550 korun.

Návštěvníci mohou na Vízmburku nahlédnout i do historie. Například do hodovní místnosti a do mučírny. Pozornost přitahuje druhá hradní brána s dochovanou takzvanou Vlčí jámou. Na zřícenině vznikly také vnitřní expozice.

„V jedné místnosti je ukázka života ve středověku, v další sbírka dochovaných kovových, kostěných a keramických nálezů. Nechybí model hradu před zřícením v poměru jedna ku stu a videoprezentace. Určitě máme turistům co nabídnout,“ upozorňuje kastelán hradu Lukáš Králík.

Hrad je přístupný pro pěší i cyklisty. Například po červené turistické stezce, která vede mezi Havlovicemi a Červeným Kostelcem a je známá jak Cesta Boženy Němcové.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Benjaming´s Clan